Rapsodija beogradskih akademaca protiv lidera iz Vranja

Detalj sa utakmice - foto. H.D.Vujanović

Bliži se završetak regularnog dela sezone, želja Fonovaca je da zauzmu što bolje mesto pred play-off, dok se gosti iz Vranja nadaju da će zadržati startnu poziciju. Očekivano, utakmica je bila dinamična, ali fer i korektna, viđeno je sve što krasi igru na ˝petoparcu˝, pas igra, lucidni driblinzi i naravno golovi.

Poveli su Beograđani na samo startu, u roku od nekih tridesetak sekundi strelci su bili Kocić, a potom i Jovanović, igrao se 4. minut. Velikih 3:0 bilo je na polovini prvog dela igre, strelac je još jednom bio Jovanović, nakon lepe akcije svojih saigrača. Gosti iz Vranja su potpuno nadigrani, u 13. minutu ih je spasao okvir gola koji je pogodio Petrov. Osim stative i golman gostiju Tasić je odbranio niz teških šuteva, inače bi razlika u korist FON-a bila izraženija. Rapsodija igrača u belom nastavljena je u 17. minutu, strelac četvrtog gola posle još jedne lepe akcije bio je Kocić i njemu je to bio drugi gol na utakmici. Loš utisak lidera u poslednjem minutu poluvremena koliko toliko je popravio pogodak Milovca, na odmor se otišlo rezultatom 4:1.

Kako su završili prvo, tako su započeli drugo poluvreme, posle minut igre Vranjanci su preko Jovanovića smanjili zaostatak. Nada u preokret nije dugo trajala, Petrov je nakon šesdesetak sekundi vratio tri gola prednosti svojoj ekipi. Beograđani nastavljaju sa efikasnom igrom, igrao se 25. minut kada je i Petrašević zatresao mrežu Tasića za visokih 6:2. Poslednji kvartal je pripao ekipi sa juga Srbije, odbranama se isticao raspoloženi vratar Josimović, dok je u 38. minutu i stativa zaustavila šut Krstića. ˝Šlag na tortu˝ stavio je Petrašević u 39. minutu za konačnih 7:2 i sjajnu pobedu pred završnicu regularnog dela prvenstva. Vranjanci su razočarali nastupom, ali i pored poraza zadržali su prvo mesto. Šteta što ovu vrhunsku predstavu nije ispratilo više od 150 gledalaca, jer je imalo puno toga da se vidi.

U sredu je na programu četvrtfinale Kupa, FON Banjica gostuje Winter sportu u Nišu, a Vranje u Ivanjici, dok je za vikend 16. kolo u kojem Beograđani idu na noge šampionu Loznici gradu, dok Vranje dočekuje Novi Sad.

FON BANJICA - VRANJE 7:2 (4:1)

SALA: USC Voždovac Banjica. GLEDALACA: 150. SUDIJE: Mihajlović Srđan i Mijailović Blagoje. STRELCI: Kocić 4. i 17, Jovanović 4. i 10, Petrov 22. i Petrašević 25. i 39.min (FON Banjica), Milovac 20. i Jovanović 21.min (Vranje). ŽUTI KARTON: Šljukić (FON Banjica).
FON BANJICA: Josimović, Krasnić, Petrov, Šljukić, Pešić - rezerve: Mitić, Krstić, Petrašević, Ljujić, Lazić, Kocić, V.Pajković, O.Pajković, Jovanović.
VRANJE: Tasić, Janjić, Spasić, Aleksić, Jovanović - rezerve: Nedeljković, Nikolić, Dimitrijević, Milovac, Krstić, Trajković.