Novi het-trik Miloša Zličića
24.08.2019 V. Jankov

Radost Bečejaca posle prvog gola Miloša Zličića

Prvenstvena premijera kraj Tise počela je po tropskom vremenu, u završnici jenestalo sunca, a kad je sudija Nebojša Dimitrijević oznčio kraj prvog poluvremena, iz sivih oblaka se spustila kiša, koja je padala do petnaestak minuta pre kraja. Shodno vremenskim uslovima, i na terenu je bila kiša golova. Na kraju su se zasluženo radovali momci sa Tise.

Posle dva pokušaja Žarka Kobiljskog, u 11. i 19. minutu, te Vovodićeve odbrane šuta  Savanovića u 27, zatresla se mreža gostiju u 39. minutu. Petar Iić je izveo treći udarac iz ugla, a Miloš Zličić bio najvišo i najprisebniji kod prve stative i glavom sproveo loptu mrežu za 1:0.

Domaći su se bolje snašli po kišivitom vremenu i već u 50. minutu bilo je 2:0. Petaru Iliću nje suđeno dabude strelac, ali je upisao drugi asistencju. Šutirao je snažno sa 25 metara, lopta je pogodila u leđa Zličića, promenila pravac i završila u mreži nemoćnog Ranđelovića. I kad se očekivalo da će domaćin dodati gas, doživeli su šok. Vorgučin neometan od bilo koga u želji da izbaci loptu u korner, lobovao je Vojvodića i lopta je završila u sopstvenoj mreži. Već u sledećem minutu Zličić postiže drugi het-trik ove sezone i povećava rezultat na 3:1. Kišu golova završio je Savanović u 68. minutu za konačnih 3:2. Lazić je izveo udarac iz ugla, lopte je preletela sve pred golom Bečejaca, stigla do usamljenog Savanovića van peterca, koji je preciznim šutem glavom posleo u suprotan ugao, a da je niko nije dotakao.

Poslednjih dvadesetak minuta je bilo malo fudbala, a valja istaći pravu „bombu“ Kurtišija sa 25 metara u 70. minutu, ali je iznudo samo udarac iz ugla.

OFK Bečej 1918 – Radnički (Zr)   3:2  (1:0)

Bečej: Gradski stadio kraj Tise: Gledalaca: 250. Sudija: Nebojša Dimitrijević (Novi Sad). Strelci: Zličić u 39, 50. i 54.  minutu za OFK Bečej 1918,a Vorgučin (autogol) u 53. i Savanović u 68. minutu za Radnički. Žuti kartoni: Milenkobić, Savin i Ostojić (OFK Bečej 1918), Grbić, Milin, Lazić, Lalatović i Radosavljević (Radnički)

OFK Bečej 1918: Vojvodić 6, Vorgučin 6, Ostojić 6,5, Milenković 6,5, Savin 7(od 63. Ćulum -), Dabižljević 7, Kurtiši 7,  S. Ilić 7 (od 81. Jelić -), Zličić 8,5 (od 72. Erdeljan -), P. Ilić 7,5, Kobiljski 7.

Radnički: Ranđelović 7, Grbić 6, Jovanov 6, Lalatović 6, Milin 6, Lazić 7, Dučić 6,5 (od 75. Radosavljević -), Krmar 6,5, Savanović 7, Milivojev 6, Avdić 6 (od 65. Krstinić -).

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Vojvodina Bečej 1918 Radnički (Zr)