Sjajan fudbal i remi u Dobanovcima

Debi Saše Štrpca na klupi Dobanovčana nije prošao uspešno. Domaći su imali pobedu u džepu, ali im je brzonogi Marong uskratio slavlje u nadoknadi vremena. Igra obe ekipe čvrsta, sa puno duela, sudija Jerinić je pokazao čak 9 žutih kartona za preoštre startove.
Prvu izglednu priliku na utakmici je propustio Perić u 4. minutu kada je šutirao iskosa sa nekih 5 metara, a odbranom se istakao gostujući vratar Savić. Džugurdić za goste u 23. minutu na centaršut Gavrića lepo reaguje i zahvata loptu volej udarcem, ali ona završava na stativi.
U 34. minutu Stanojev je lepo prodro po desnoj strani, vratio povratnu do Gavrića, a ovaj rezantnim udarcem sa oko 20 metara šalje loptu iza leđa domaćeg vratara. Nekih 8 minuta kasnije uzvraća Budućnost brzim kontranapadom i lakom realizacijom Perića sa 7-8 metara. Rezultatom 1:1 se odlazi na zaslužen odmor.
Dobanovčani u drugom poluvremenu prave strahovit pritisak, stvaraju šanse i već prvu u 53. minutu u pogodak je pretvorio Đorđević, kada je posle izvedenog slobodnog udarca bio najviši u skoku. Da uvećaju vođstvo su mogli u 60. minutu, ali je šut Avrama ispred gol linije zaustavio požrtvovani Mrkela. Samo dva minuta kasnije na ivici šesnaesterca se sam našao strelac prvog gola Perić, snažno šutirao, zamalo iznad gola.
U 90. minutu zbog drugog žutog kartona utakmicu je morao da napusti osamnaestogodišnji half gostujuće ekipe Eraković. Međutim ta situacija je pokrenula Grafičar i kako to obično biva, posle neiskorišćenih šansi domaće ekipe stiže osveta. Igrao se drugi minut nadoknade kada je na ubačenu loptu iz auta najbolje odreagovao rezervista Marong i glavom je ubacio sa par metara u gol pored zbunjene odbrane i nesigurnog vratara. Do potpunog preokreta umalo nije došlo u četvrtom minutu nadoknade. Vidić je poveo kontranapad, izbacio brzonogog Maronga koji se našao oči u oči sa Jovanovićem. Ovaj put je domaći vratar odreagovao sjajno i odbranio šut iz blizine iskupivši se za neodlučnost kod izjednačujućeg pogotka.
Na kraju, obe ekipe mogu biti zadovoljne osvajanjem po boda, a takođe mogu i žaliti za celim plenom. Veru u naš fudbal vraćaju ovakve utakmice i kad bi ih imalo malo više i publika bi bila prisutnija u većem broju.

BUDUĆNOST - GRAFIČAR 2:2 (1:1)

STADION: FK Budućnost. GLEDALACA: 800. GL.SUDIJA: Jerinić Danilo. POM.SUDIJE: Milosavljević Nikola i Cvetković Ivan. STRELCI: Perić 42.min i Đorđević 53.min (Budućnost), Gavrić 34.min i Marong 90+2 min (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Maksimović, Dobrijević, Đorđević, Oreščanin i Denković (Budućnost), Mrkela i Fićović (Grafičar). CRVENI KARTON: Eraković (drugi žuti) 90.min (Grafičar).
BUDUĆNOST: Jovanović, Lalić, Maksimović, Lučić, Dobrijević (Denković), Vukić, Oreščanin, Živanović, Đorđević, Avram (Stojković), Perić (Markišić).
GRAFIČAR: Savić, Stanojev (Kukuličić), Konatar, Stojić, Mrkela, Vidić, Gavrić, Dabić, Eraković, Džugurdić (Panović), Fićović (Marong).