Polet
Omladinac
Arsenal
Fudbal: Bresničani oštećeni – penal sumnjiv

Ako je suditi po trnutnom plasmanu na tabeli Zone „Morava“, posle lidera na tabeli Šumadije 1903, najuspešniji kragujevački zonaš je Slavija. To je ekipa, koja je u prethodne dve sezone vodila grčevitu borbu za opstanak u ligi, a sada je na četvrtom mestu, iza kandidata za plasman u viši rang Šumadije 1903, Mokre gore iz Zubinog Potoka i Takova iz Gornjeg Milanovca. Bresničani su u spešnu seriju iz prvog dela prvenstva, nastavili i u prolećnoj polusezoni. Iz dva susreta u ovoj godini Bresničani su osvojili četiri boda. Savladali su Rudar iz Baljevca sa 2:1, a u 17. kolu proteklog vikenda igrali nerešeno 1:1 u Tutinu sa istoimenim klubom.

Iako su nastupili bez Pavla Đorđevića, koji je pauzirao zbog kartona, i povređenog Mimovića, fudbaleri trenera Vladice Radovanovića bili su na dobrom putu da zabeleže pobedu i na prvom gostovanju ovog proleća. Izvanrednim pogotkom najmlađeg igrača na utakmici devetanestogodišnjeg Milovana Ilića Slavija je došla u vođstvo protiv Tutina. Bio je to snažan udarac sa oko 20 metara. Lopta je pogodila unutrašnji deo prečke, odbila se u zemlju i završila u mreži golmana Ersana Herića.

Milovan Ilić doneo prednost Slaviji, ali je njegov tim osvojio samo jedan bod (Foto: M. Jovičić)

Bresničani su igrali sigurno u odbrani i povremenim napadima ugrožavali gol domaćina. Imali su šansu u prvom poluvremenu i da povećaju prednost, ali zbog nesporazuma Aleksandra Ristića i Darka Pešića lopta je završila pored gola.

Ekipa Tutina je izjednačila iz sumnjivog jedanaesterca. Naime, Vukojević je grudima zaustavio loptu u 61. minutu, a sudija Ivan Vučićević iz Kraljeva „video“ je igranje rukom i pokazao na belu tačku. Uzalud su protestovali igrači i rukovodstvo Slavije. Amel Hot bio je siguran sa 11 metara i izjednačio na 1:1.

- Sudija nas je oštetio lošim suđenjem u drugom poluvremnu. Čestitali smo mu na arbitraži u prvom delu utakmice, koja je bila za desetku, ali smo mu stavili primedbu na drugo poluvreme zbog dosuđenog penala i isključenja našeg kapitena Jovana Đorđevića zbog dve javne opomene, tako da smo od 64. minuta ostali bez štopera – rekao nam je Dragan Radovanović, zvanični predstavnik Slavije na utkamici u Tutinu.

Domaći tim imao je dve-tri polušanse i nije mogao iz igre da dođe pogotka, ali je na osnovu tvrdnji predstavnika kragujevačkog kluba, ipak, osvojio bod i sprečio Slaviju da se vrati iz Tutina sa tri boda. Posle sedam pobeda i četiri poraza bio je ovo šesti remi Bresničana u ovoj sezoni.

U narednom kolu je derbi 18. kola Zone „Morava“, na igralištu u Bresnici. Slavija dočekuje petoplasirani Orlovac iz Mrčajevaca, koji ima samo bod manje od zonaša sa bresničkog brda. Susret počinje u nedelju u 14,30 časova.

Fudbaleri Slavije su uspešni i u Kupu. Danas dočekuju ekipu Vodojaže u polufinalu Kupa FS grada Kragujevca sa početkom u 15,30 časova. Drugi polufinalni susret, između Šumadije 1903 i Sloge iz Lužnica biće odigran naredne srede.

TUTIN – SLAVIJA 1:1 (0:1)

TUTIN – Stadion: Gradski. Gledalaca: 100. Sudija: Ivan Vučićević (Kraljevo). Pomoćnici: Marko Tiodorović (Kraljevo), Miloš Miletić (Godačica). Strelci: A. Hot u 61. iz jedanaesterca za Tutin, a Ilić u 25. minutu za Slaviju. Žuti kartoni: Čuljević, Džudžević, Dacić (Tutin), Ilić, Vukojević, Petrović (Slavija). Crveni kartoni: Jovićević (Tutin), J. Đorđević (Slavija).

TUTIN: Herić, M. Hot, Ahmatović, Dacić, Suljović, Tutić, A. Hot, Čuljević, Balić (Halilović), Džudžević, Gusinac (Jusupović).

SLAVIJA: Petrović, Stoilović, Ristić, Stefanović, Vukojević, J. Đorđević, Pešić (Tomović), Ilić, U. Đorđević (Matanović), Vukojičić (Radulović), Kovačević.

IGRAČ UTAKMICE: Milovan Ilić (Slavija).