30.04.2024 Stevan Davidović

Nastupilo preko 200 takmičara

Detalj sa takmičenja u Novom Bečeju (foto: Stevan Davidović)

U novobečejskoj sportskoj hali, u tehničkoj organizaciji Karate kluba Mladost iz Novog Miloševa, održan je Kup Vojvodine za kadete, juniore i seniore, na kojem je učestvovalo preko 200 takmičara iz 36 klubova.

U ekipnoj konkurenciji najviše uspeha imali su karatisti Hajduka iz Kule, koji su osvojili 27 medalja ( 9 zlatnih, 8 srebrnih i 10 bronzanih), na drugom mestu je ekipa Zrenjanina sa 12 (6, 4, 2), a trećem Dinamo iz Pančeva sa 13 medalja (5, 4, 4).

Svi osvajači medalja obezbedili su pravo nastupa na Kupu Srbije koji će se održti 18. maja u Beočinu.

Karatisti Mladosti iz Novog Miloševa, pod nadzorom trenera Jovice Vukelje, osvojili su 6 medalja i u generalnom plasmanu zauzeli su 11 mesto.

Zlatne medalje za ekipu iz Novog Miloševa osvojili su seniorska reprezentivka Srbije Nevena Filipov (do 61 kg) i senior Vladimir Breženčić (do 84 kg), srebrne, kadetkinja „A“ klasa, Nevena Molnar (do 61 kg) i kadetkinja „B“ klasa, Nađa Radnović (do 61 kg), a bronzane kadetkinja Katarina Rakazov  u „A“ klasi do 61 kg i senior Đorđe Radojčin (preko 84 kg).

Piše: Stevan Davidović