"Desetka" PP 192 u Valjevu!

U okviru 10. kola Regionalne futsal lige Zapad - grupe A "orlovi sa tromeđe" zabeležili su ubedljivu pobedu u Valjevu protiv domaćeg Fleša - 3:10 (2:3) prekinuvši tako niz loših rezultata na gostovanjima.

Četvorostruki strelac bio je Strahinja Ranitović, Stefan Čović je zabeležio het-trik, dva pogotka postigao je Dušan Reković i jedan Milan Lapčević. Od igrača Fleša u listu strelaca dva puta se upisao Bogdan Jović i jednom Momčilo Golubović.

Obe ekipe krenule su otvoreno od samog starta utakmice. Stvoreno je nekoliko prilika, ali je prvu iskoristio Strahinja Ranitović u 6. minutu kada je nakon odličnog proigravanja Igora Pajevića pobegao odbrani domaćih, a potom velemajstorski lobovao golmana Miloša Todorovića - 0:1.

Domaći su izjednačili pogotokom Momčila Golubovića koji je udarcem sa oko 7 metara na putu do mreže loptu provukao kroz šumu nogu - 1:1 (9').

Prednost gostima vratio je samo minut kasnije Stefan Čović koji se u pozicionom napadu odlično zagradio na 6 metara, a potom iz okreta zatresao mrežu Fleša - 1:2.

Igrači PP 192 potom nisu uspeli da nadmoć na terenu krunišu još nekim pogotkom. Nakon povrede golmana domaćih u nekoliko navrata igrači Fleša su napadali sa pet igrača u polju i to im je donelo rezultat u 18. minutu, kada je Bogdan Jović iskoristio loše postavljanje igrača PP 192 i sa druge stative doneo novo poravnanje rezultata (2:2). Ipak su "orlovi sa tromeđe" na poluvreme otišli sa prednošću, nakon preciznog udarca sa distance Dušana Rekovića - 2:3.

U drugom poluvremenu igrači PP 192 su podigli nivo igre i golovima Stefana Čovića (25') i Milana Lapčevića (26') stekli prvu ozbiljniju prednost – 2:5. Međutim, ubrzo je Bogdan Jović, nakon još jednog napada domaćih sa pet igrača u polju, smanjio na 3:5. Utakmicu je u mirniji tok uveo Strahinja Ranitović pogotkom u 31. minutu (3:6).

PP 192 je završnicu utakmice odigrao poletno, disciplinovano i efikasno i sa četiri pogotka u poslednjih četiri minuta stigao do vrlo ubedljivih 3:10!

Fleš je igrao u sledećem sastavu: Miloš Todorović (12, g), Darko Pošarac (7, k), Jovan Ivanović (9), Kristijan Pantić (19), Darko Vesić (32), Bogdan Jović (6) i Momčilo Golubović (92) Trener: Saša Jović.

Za PP 192 su nastupili: Dragoljub Minić (1, g), Strahinja Ranitović (6), Stefan Čović (8), Dušan Reković (18), Igor Pajević (21), Vladeta Novković (10, k), Milan Lapčević (7) i Igor Pajević (93). Trener: Miroslav Joksimović. Predstavnik kluba: Viktor Ratković.

Utakmicu je dobrim suđenjem upotpunio dvojac iz Valjeva: Vladimir Stojanović i Aleksandar Poznanović. Delegat je bio Goran Starčević, takođe iz Valjeva.

3:10 - Strahinja Ranitović (40')

U sledećem, 11. kolu PP 192 će ugostiti ekipu Kareli iz Uba i pokušati da zavesu na jesenji deo prvenstva spusti sa tri vezane pobede.

Bezbednost 192 3 : 3 Kareli
Flash 3 : 10 PP 192
Braća Nedić 1 : 4 Bajina Bašta
Zlatibor 9 : 2 Zenon