Debitantska pobeda "orlova sa tromeđe" u trećeligaškom karavanu!

KMF PP 192 - foto: foruminfo.rs

Još jedna odlična futsal predstava u prijepoljskoj dvorani! Dobra igra dva nadahnuta rivala, sa dosta golova i preokretom u režiji "orlova sa tromeđe". I kao pre pola godine, u odlučujućem meču za direktan plasman u Treću futsal ligu Zapad - opet je bilo 4:3. Sada je za domaću ekipu rezultatski možda bilo i teže, jer su sredinom prvog poluvremena, nakon ubojitih kontri Sjenice, bili u zaostatku dva gola - 0:2.

U prvom poluvremenu igrači PP 192 imali su terensku inicijativu, ali su je krunisali samo jednim pogotkom - onim Čovićevim, na asistenciju Sredojevića, tako da su do odlaska u svačionicu uspeli samo da prepolove prednost rivala - 1:2.

Silno su u nastavak utakmice ušli domaći igrači, pa su za nepuna tri minuta stigli do potpunog preokreta. Najpre je Hamzić perfektnim udarcem levicom "ubio pauka" na suprotnoj rašlji golmana Fijuljanina, za rezultatsko poravnanje i gromaglasan aplauz svih u dvorani - 2:2. Napadi "orlova s tromeđe" su se nizali, plela se mreža oko gola Sjenice, a jedan pokušaj dodavanja kroz "šesterac" završio je na ruci jednog igrača gostiju i dileme nije bilo - kazneni udarac. Siguran sa 6 metara bio je Amar Bećirović - 3:2.

Delovalo je da domaćin potpuno preuzima sve konce igre i rezultata, čekao se njihov novi pogodak, ali je kapiten Sjenice Nalović u 28. minutu omeo ta očekivanja, vešto izgradio prostor za udarac, a potom bio vrlo precizan za novo izjednačenje - 3:3.

Ipak, ovaj rezultat je bio aktivan svega jedan minut, kada je Račić dobro istrčao polukontru, sačuvao loptu, a onda lepo uposlio Žigovića na drugoj strani koji sa 4-5 metara sigurno pogađa za novo oduševljenje oko 150 navijača u dvorani i novo vođstvo "orlova sa tromeđe" - 4:3.

Nakon toga PP 192 je više bio u posedu lopte i kontrolisao razvoj događa, ali bez rezultatske promene. No, da ne može sve da protekne glatko pokazalo se na samom kraju, kada je na 2-3 sekunde do kraja pad koncentracije prouzrokovao da pred golmana PP 192 Minića izađe Kalender, ali je i na ovom susretu vrlo sigurni "Nojer" bio dobro postavljen, pa je lopta zvuk sirene dočekala u njegovom naručju.

Prva pobeda i prvi bodovi PP 192 u Trećoj futsal ligi Zapad.

4:3 – Žigović (29')

Susret je dobro vodio sudijski par Mitar Nedeljković iz Arilja i Goran Podraščić iz Požege. Delegat: Branko Tabašević iz Prijepolja.

KMF PP 192: Dragoljub Minić (1, g), Miroslav Cvijović (3, k), Milhad Žigović (, Emir Hamzić (9), Filip Sredojević (10) – Amar Bećirović (5), Hakija Račić (33), Aldin Đurđević (53), Almin Alomerović (77) i Stefan Čović (99). Trener: Vladeta Novković.

KMF Sjenica: Armin Fijuljanin (1, g), Adis Naković (9, k), Kemal Hodžić (10), Vahid Jukić (11), Ersan Vatić (14) – Fatmir Tarić (3), Haris Džigal (5), Admir Kabaš (7), Milko Pušonja (, Uroš Vasojević (12, g) i Ervin Kalender (15). Trener: Dženan Prašović.

U narednom, 3. kolu PP 192 gostuje u Bajinoj Bašti, istoimenoj ekipi, dok će Sjenica na svom parketu najpre ugostiti valjevski RB u odloženoj utakmici 1. kola, a potom i Kareli iz Uba.

Kareli 2 : 4 MB Namenska
Zlatibor 2 : 1 Metalac Kolorado
Kosjerić 10 : 3 Euro-lider
Margus 4 : 3 Zlatar 033
RB 6 : 3 Bajina Bašta
PP 192 4 : 3 Sjenica