Strašan derbi u Prijepolju: "Orlovi sa tromeđe" ipak nadvisili "ratnike" - 7:6

Očekivana je bitka - viđen je rat! Tako se u najkraćem može opisati sve viđeno u gradskom derbiju i derbiju 11. kola Regionalne futsal lige Zapad između PP 192 i Aresa - 7:6 (2:3). Visok tempo, čvrsti dueli, sa puno golova i preokreta. Naposletku je za gol više bio bolji PP 192, ostvarivši važnu pobedu nad jednim od direktnih rivala u trci za 1. mesto i viši rang.

Odmah na startu je krenulo silovito. Već u 3. minutu "orlovi sa tromeđe" golom Hamzića stižu do prednosti - 1:0. Međutim, na isteku istog minuta usledilo je poravnanje pogotkom Rondića.

PP 192 je imao blagu terensku nadmoć i u 12. minutu stiže do nove prednosti (2:1), nakon akcije iz prekida - opet pogotkom Hamzića. Finiš prvog poluvremena je pripao "ratnicima". Uzvratili su istom merom - iz prekida Rondić je pronašao Vuksanovića, koji majstorski petom skreće loptu u mrežu Hadžalića (2:2). Igrao se 15. minut. Četiri minuta kasnije dosuđen je penal za Ares, a siguran izvođač sa 6 metara bio je Rondić, donevši potpuni preokret svojoj ekipi - 2:3.

Gde su završili u prvom, "ratnici" su nastavili u drugom poluvremenu i u 24. minutu, nakon novog gola Vuksanovića, dupliraju prednost - 2:4. PP 192 je bio u veoma teškoj situaciji, ali je ekpa pokazala da ima karakter, pritisla rivala, podigla tempo na viši nivo, što im se isplatilo, jer su za 6-7 minuta napravili rezultatski preokret. Najpre je Račić u 26. minutu smanjio na 3:4. Dva minuta kasnije, nakon igranja rukom jednog igrača Aresa u šestercu, Čović sa 6 metara poravnava na 4:4, da bi u 32. minutu stigao i do pogotka iz igre - 5:4.

Brzo su uzvratili "ratnici". Već u sledećem napadu Radaković postiže gol za novo izjednačenje - 5:5.

Sve je ključalo. I na terenu i na tribinama. Novim, trećim po redu golom na ovoj utakmici Hamzić dovodi PP 192 u novo vođstvo - 6:5. Ujedno to je bila i treća asistencija Radivojevića. Tri i po minuta pre kraja golman Hadžalić baca odličnu loptu iza leđa odbrane Aresa, izbacije Radivojevića u kontru, koji izlazi "oči u oči" sa odličnim golmanom "ratnika" Lazarevićem, ali biva uspešniji - 7:5.

Činilo se da je utakmica prelomljena. Ali ne. Igrači Aresa u napade kreću sa igračem-golmanom. I isplatilo im se. Loše postavljanje odbrane PP 192 iskoristio je Radaković koji je na drugoj stativi sačekao odličan pas Rondića i smanjio na 7:6. Napadi Aresa su nastavljeni, ali se rezultat nije promenio do kraja i slavlje "orlova sa tromeđe" je moglo da počne.

KMF PP 192 je igrao u sledećem sastavu: Armin Hadžalić (1, g), Miladin Radivojević (2), Milhad Žigović (8, k), Emir Hamzić (9), Filip Sredojević (10), Nikola Kijanović (4) Amar Bećirović (6), Hakija Račić (33) i Stefan Čović (99). Trener: Vladeta Novković.

Za KMF Ares su nastupali: Stefan Lazarević (1, g, k), Esmir Rondić (5), Srđan Vuksanović (7), Adnan Aljević (9), Ahmed Rovčanin (10), Maid Aljević (3), Božidar Lazaević (6), Milan Radaković (8) i Anes Sadiković (11).

Meč su vodili sudija Enes Kasumović iz Sjenice i Lazar Draškić iz Užica. Delegat je bio Branko Tabašević iz Prijepolja.

PP 192 je zadržao čelnu poziciju sa 23 boda, tri boda manje imaju Raška i Sjenica (s tim što Sjeničaci imaju utakmicu manje), na 4. poziciji je Ares sa 17 bodova... U narednom kolu dva vrlo važna duela: Raška dočekuje PP 192, a Sjenica Ares.

Karanovac 2 : 5 Sjenica
92 0 : 4 Raška
PP 192 7 : 6 Ares