KMF PP 192 opravdao epitet favorita u gradskom derbiju!

Prijepoljski gradski derbi u okviru 2. kola Regionalne futsal lige Zapad – grupe „A“, nakon rezultatske klacalice u prvom poluvremenu, pripao je "orlovima sa tromeđe", koji su zaigrali bolje i efikasnije u drugih 20 minuta igre, te na krilima četvorostrukog strelca Demira Kule Hanića i trostrukog strelca Strahinje Ranitovića, stigli do trijumfa - 7:3 (4:3). Oko 150 gledalaca uživalo je u dopadljivom i efikasnom meču.

Poveo je PP 192 već u 2. minutu nakon što je Emir Prga Hamzić u duelu po desnoj strani "provukao" loptu u srce "šesterca", gde ju je sačekao Hanić i sa 4 metra plasirao u mrežu - 1:0. Međutim, "ratnici" za svega dva minuta stižu do preokreta - 1:2. Asmir Aljović je iz auta uputio oštru loptu koju je kao golu PP 192 spretno podigao Luka Pejović i savladao golmana Minića i doneo izjednačenje.

Minut kasnije Luka Pejović je presekao loptu, povukao kontru "dva na jedan" po desnoj strani, pravovremeno prosledio loptu na suprotnu stranu Anesu Sadikoviću, čiji udarac sa 9 metara brani golman Minić, ali na odbijenu loptu natrčava Aljović i sa 6 metara pogađa za preokret - 1: 2.

"Orlovi sa tromeđe" preko tandema koji je ušao sa klupe već u 5. minutu stižu do poravnanja. Ranitović je pobegao po desnoj strani, dobro ga je uočio Njegoš Novković i preciznom dijagonalom ga spojio sa golom Aresa. Ranitović iskosa sa desne strane, sa 7 metara, pogađa malu mrežu na suprotnoj strani - 2:2.

Do novog vođstva Ares dolazi u 12. minutu, nakon brze akcije koju je preczinim udarecem sa oko 7 metara završio Aljović - 2:3. Zaostatak PP 192 anulirao je izuzetno raspoloženi Hanić. Najpre je veštim driblingom "promenio nogu", sebi stvorio mali prostor, a onda blago iskosa sa oko 7-8 metara zakucao loptu pod prečku golmana gostiju Stefana Lazarevića - 3:3. Igrao se 15. minut.

Favorit je ipak na poluvreme otišao sa prednošću. Još jednom je Ranitović dobrom kretnjom izmakao pažnji gostujuće ekipe, ali to nije promaklo iskusnom Miladinu Radivojeviću koji mu šalje parelelu po desnoj strani terena, Lazarević je izlaskom pokušao da ga izblokira, ali je Ranitović još jednom bio laserski precizan, pogodivši uz samu drugu stativu - 4:3. Imali igrači PP 192 priliku da se odlepe u nekoliko navrata, a najbolju priliku propustio je Ranitović nakon dosuđene najstrože kazne. Lazarević je ovoga puta bio uspešniji.

Na isteku 1. minuta nastavka nakon jedne iznenadne kontre dvojica "ratnika" su se našla pred golmanom PP 192, ali Minić sprečava kapitena Aresa da stigne do novog pogotka i izjednačenja. Ubrzo je stigla kazna na drugoj strani. Ranitović je provukao loptu između dvojice igrača Aresa, Hanić je fantastično, već u prijemu sebi stvorio prostor za udarac, tukao snažno sa 9 metara i pogodio - 5:3.

Nakon toga, igrači PP 192 su uspostavili kontrolu igre, ali su mreže mirovale do pred sam kraj meča. Igrao se 38. minut kada je Njegoš Novković još jednom demonstrirao svoje futsal umeće, sa puno osećaja iz mesta podigavši loptu i probacivši je ka Ranitoviću, koji se isto tako odlično otvorio, a potom velemastorski, bez gledanja, iz prve, zahvatio volej i pogodio "malu stativu" - 6:3. Ovim je pitanje pobednika bilo i definitivno rešeno, ali je Lazarević ipak još jednom morao da vadi loptu iz mreže, svega 20-ak sekundi pre kraja. Jedan pas igrača Aresa osujetio je Aldin Đurđević, bacivši u prazan prostor i kontru Dušana Rekovića. Odlično se na drugoj strani ubacivao Hanić, Reković je čekao pravi trenutak i asistirao mu, a ovaj rutinski pogodio i postavio konačan rezultat utakmice - 7:3.

7:3 – Demir Hanić (40')

Za PP 192 su nastupili: Dragoljub Minić (12, g), Miladin Radivojević (2), Milhad Žigović (8 ), Emir Hamzić (9), Demir Hanić (11), Vladeta Novković (10, k), Strahinja Ranitović (14), Dušan Reković (18), Aldin Đurđević (53), Njegoš Novković (77) i Igor Dumić (93). Predstavnik kluba: Nenad Sekulić.

Ares je igrao u sastavu: Stefan Lazarević (1, g), Asmir Aljović (2), Maid Aljević (3), Luka Pejović (8, k), Anes Sadiković (11), Mladen Tomašević (4), Enes Mehonić (5), Božidar Lazarević (6) i Šerif Ćatić (17). Predstavnik kluba: Miloš Pejović.

Utakmicu je dobro vodio sudijski par Goran Podraščić iz Požege i Mitar Nedeljković iz Arilja. Delegat je bio Dejan Svičević iz Nove Varoši.

Drugom pobedom u dva kola "orlovi sa tromeđe" su zaseli na čelo tabele, dok su "ratnici" pretrpeli i drugi poraz. Sledećeg vikenda, u 3. kolu lige, oba prijepoljska futsal kluba očekuju veoma teške utakmice: PP 192 u "policijskom derbiju" gostuje u Užicu ekipi 92, dok će Ares ugostiti Šljiviće iz Ivanjice, bez svog kapetena, koji je u 35. minutu dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Šljivići 1 : 4 Zlatibor
Raška 3 : 7 Sjenica
MB Namenska 3 : 2 92
PP 192 7 : 3 Ares