Još jedno katastrofalno suđenje Mandić Vojislava iz Užica

Danas je odigrana utakmica trećeg kola regionalne futsal lige Zapadne Srbije izmedju KMF Krčagovo 2 i KMF Fleš iz Valjeva. Domaća ekipa je povela vrlo efektnim udarcem sa distance u prvom minutu. Posle nekoliko propuštenih šansi gostiju, domaćin je iskoristio nepažnju odbrane i poveo sa 2:0. Gosti su minut kasnije iz odlične kontre smanjili rezultat. Smenjivale su se šanse na obe strane ali rezultat se nije menjao do pred kraj poluvremena gde su obe ekipe dale po jedan gol tako da je poluvreme završeno sa 3:2.

Drugo poluvreme je režirao pomoćni sudija Mandić Vojislav. Gostujuća ekipa je ostala bez ijedne izmene zbog povreda igrača ali je u 31. minutu ostala sa 3 igrača na terenu jer je pomenuti sudija izmislio psovku gostujućeg igrača i dodelio direktan crveni karton najboljem igraču gostiju. Tada je rezultat i dalje bio 3:2. Čak su i posmatrači sa tribina potvrdili da nikakve psovke nije bilo i da je karton pokazan neosnovano.

Ekipa Fleš-a od tog trenutka psihički više nije mogla da izdrži meč pa su odmah primili jedan gol a iz dosudjenog penala , kojeg je dosudio isti sudija iako je bio na suprotnoj strani, i drugi gol. Nizali su se i žuti kartoni za gostujuće igrače. Posle toga domaći su rutinski završili meč pogodivši mrežu još 4 puta.

Ovo je velika sramota da ovakvu dobru utakmicu , koju su okarakterisali i domaći igrači kao odličnu, upropasti jedan sudija svojom voljom. Fudbalski savez Zapadne Srbije mora da nešto preduzme povodom ovog slučaja i da ovakve sudije udalji i ne dozvoli im da sami kreiraju utakmice.

Ovo nije prvi put da pomenuti sudija sam rešava utakmice. Glavni sudija je odlično vodio meč. Ponašanje domaćih igrača fer i koretno.

92 13 : 4 Aranđelovac Fortuna
Krčagovo 2 9 : 2 Fleš
RB-Radio 014 5 : 12 Raška