MOL Jadar: Stolice – Vrhpolje 6:2

Dovoljno je bilo samo nekoliko minuta na početku utakmice da postane jasno da je kvalitet na strani Stolica. Disciplinovanom igrom osvajan je teren i stvarane šanse pred protivničkim golom, od kojih je jednu iskoristio Pantić posle lucidnog proigravanja Ristića u 18. minutu. Već u narednom minutu Jovanović je iskoristio nepažnju gostujuće odbrane i zapucao loptu pod prečku. Polovinom poluvremena Pantić je sačekao loptu na drugoj stativi i doneo kapitalnu prednost svojoj ekipi od 3:0. Ovakav rezultat kao da je ispunio sve želje domaćih, pa je došlo do opuštanja. Soliranjem i nerezonskim šutevima na gol uništena je dotadašnja organizovana igra pa je pružena šansa gostima da ugroze protivnički gol. Tako je došlo do situacije da kapiten Vukašinović igra rukom u svom šesnaestercu, pa je sudija Despotović pokazao na belu tačku. Oštar šut Kneževića golman Vićentić je pročitao ali je uspeo samo da ulepša gol jer je lopta završila pod prečkom.

Nepovezanom igrom Stolice nastavljaju i drugo poluvreme. Po dve šanse ostaju neiskorišćene na obe strane, zahvaljujući dobrim intervencijama golmana. A onda Kojić donosi rezultatsku neizvesnost u 73. minutu. Sa dvadesetak metara šalje parabolu pod prečku i pokušaj golmana Vićentića da to odbrani bio je uzaludan. Od gotovog je skoro napravljena veresija. Međutim, neizvesnost je trajala manje od minuta. Skraćeni korner sa desne strane dobro je izveo Vasijević, Jakšić se našao na pravom mestu i zapucao loptu pod prečku. Kako su započeli utakmicu fudbaleri Stolica je tako i završavaju. Ponovo igraju organizovano i stvaraju šanse. Tek što je ušao u igru Gajić je propustio idealnu priliku da overi rezultat, a u sledećem napadu majstorski je smestio loptu u mrežu između golmana Filipovića i stative. Da sve legne na svoje mesto potrudio se Tešmanović pet minuta pre kraja utakmice i postavi konačan rezultat koji bar delimično odslikava odnos snaga na terenu.

Krupanj: stadion Stolica. Gledalaca: oko 150. Sudija: Mladen Despotović (Lipnički Šor), pomoćnici: Žarko Komarčević (Voćnjak) i Nikola Čotrić (Loznica). Delegat: Milan Rakić (Klupci). Strelci: Milovan Pantić 18, 23, Miodrag Jovanović 19, Nebojša Jakšić 74, Darko Gajić 78, Marko Tešmanović 85 (Stolice), Zoran Knežević 29 (11m), Aleksandar Kojić 73 (Vrhpolje). Igrač utakmice: Marko Tešmanović (Stolice).

Stolice: Vićentić, Tešmanović, Stojanović, Jakšić, Vukašinović, Džagić, Jovanović, Andrić. Pantić (od 72 Gajić), Ristić (od 58m Vasiljević), Mišković (od 58m Kikanović).

Vrhpolje: Filipović, Kojić, Radonjić, Slobodan Ristanović, Borisav Ristanović (od 46m Trijić), Tešić, Nenad Vasić, Marković (od 58m Radaković), Davidović, Knežević, Božidar Vasić.

Sloga (K) 5 : 1 Cer
Stari Jadar 2 : 3 Stolice
Sloga (S) 3 : 4 Rudar
Bratstvo 1 : 1 Podrinje
Velika Reka 1 : 1 TE Gučevo
Radjevac 3 : 0 Granit