MOL Jadar: Stolice – Velika Reka 3:2

Trebalo je čekati deset kola ovog proleća da bi Stolice odigrale jednu utakmicu na nivou jesenjeg dela prvenstva. Velike zasluge za to ima i veoma kvalitetna ekipa Velike Reke koja je u Krupanj doputovala da se nadigrava i, ako je moguće, kući ponese neki bod. U obostrano kvalitetnoj i borbenoj igri prvo poluvreme je apsolutno pripalo Stolicama. Redjali su se napadi i šanse pred golom Jankovića, ali su napadači domaćih bili neprecizni. U tome su prednjačili Ristić i Tešmanović po dva puta, kao i Mišković, Kostadinović i Vasiljević koji iz idealnih prilika nisu uspeli da zatresu protivničku mrežu. Za to vreme gosti su iz tri kontranapada imali šanse koje njihov najbolji pojedinac Ristić nije realizovao. Dva puta je šutirao pored gola, a jedan šut u ugao Mijailović je odbranio. U 23. minutu Matić je oduzeo loptu na ivici svog šesnaesterca i krenuo napred. Prošao je sve prepreke i sa dvadesetak metara smestio loptu pod prečku golmana Jankovića. Desetak minuta kasnije domaći stižu i do drugog gola. Vasiljević je uputio oštar centaršut paralelno sa golom, a Vukašinović zaplivao kroz vazduh i glavom zapucao loptu u mrežu. Pri kraju poluvremena sledi još jedna kontra gostiju. Nikolić je uposlio brzonogog Ristića koji je protutnjao po desnoj strani, u šesnaestercu bio uspešniji od Tanasića i sa korner linije odigrao povratnu loptu za Miladinovića. Ovome nije bilo teško da postigne gol i smanji rezultat na 2:1.

Još bolja igra vidjena je u drugom poluvremenu. Posle dobro izvedenih akcija na obe strane prvi su do pogotka stigli igrači Stolica. Pred nezaštićenim golom Vladan Todorović je napravio prekršaj nad Tešmanovićem za najstrožu kaznu. Mišković je golmana poslao na jednu stranu a loptu u drugi ugao. I pored dva gola razlike gosti se nisu predavali, tako da su u nastavku imali više šansi za golove. Dva puta je Mijailović krajnjim naporom slao loptu u korner posle šuteva Ristića pod prečku i levi ugao. Bio je Ristić i asistent svojim saigračima. Tako se dva puta Miladinović našao u povoljnim prilikama, pa čak bio oči u oči sa golmanom Mijailovićem. Uvek je uspešniji bio domaći golman. Ipak, pri kraju susreta gosti su ga dva puta savladali. Prvi put Rakić je smanjio rezultat na 3:2, a drugi put posle šuta Petkovića Mijailović je bio savladan, a gol je odbranila stativa. Više nije bilo vremena za bilo kakve promene, pa bodovi ostaju u Krupnju.

Krupanj: Stadion Stolica. Gledalaca: oko 100. Sudija: Predrag Dišić (Loznica), pomoćnici: Dejan Vojinović (Runjani) i Dejan Djurić (Krupanj). Delegat: Radovan Lukić (Novo Selo). Strelci: Zoran Matić 23`, Milan Vukašinović 32`, Dejan Mišković 76` (11m) (Stolice), Želko Miladinović 40`, Marko Rakić 82` (Velika Reka). Žuti kartoni: Vladan Kostadinović 25`  (Stolice), Goran Todorović 31`, branko Petković, Marko Vasić (Velika Reka). Igrač utakmice: Marko Tešmanović (Stolice).

Stolice: Mijailović, Pavlović, Vukašinović, Andrić, Matić, Tanasić, Kostadinović, Vasiljević, Tašmanović, Mišković, Ristić.
Velika Reka: Janković, Vladan Todorović, Djordje Ilić, Goran Todorović (od 46` Smiljanić), Željko Ilić, Petković, Ristić, Rakić, Miladinović, Nikolić, Kojić.

Milan Orlić 2 : 0 Borac (K)
Jelav 3 : 2 Sloga (S)
Stolice 3 : 2 Velika Reka
Prva iskra 3 : 2 Rudar (B)
Cer 5 : 2 Jedinstvo
Stari Jadar 2 : 1 Radjevac