MOL Jadar: Stolice – Borac (K) 5:3

Hit jesenje polusezone ekipa Stolica u prolećnom delu prvenstva stigla je do prve pobede tek u šestom kolu. Čvrsto rešeni da konačno osvoje tri boda krenuli su silovito i već u trećem minuti postigli prvi gol. Bila je to najlepša akcija na utakmici koju je započeo Tešmanović, nastavio Blagojević a Dejan Mišković se oslobodio čuvara i pogodio stativu. Na odbijenu loptu reagovao je Ristić smestio je u mrežu. Samo dva minuta kasnije gosti su izjednačili. Živadin Ranković je bio spretniji od odbrane domaćih i brži od golmana Mijailovića, našao se pred nebranjenim golom zatresao mrežu. Ubrzo je Dejan Mišković ponovo doveo domaće u vođstvo pošto ga je dobro proigrao Ristić. Do kraja poluvremena golman božić je često bio na mukama ali je uspeo da sačuva gol. Dve najpovoljnije prilike propustio je Dejan Mišković.
Hladan tuš za domaće navijače već u prvom minutu nastavk. Aleksić je sa svoje polovine terena poslao u kontru Vasića, ovaj je pretrčao domaću odbranu i ispod istrčalog Mijalovića poslao loptu u gol. Nova nesreća zadesila je Stolice u 48`. Golman Mijailović je bez lopte udario protivničkog igrača pa je zaradio isključenje. Iako brojčano slabiji domaći su nastavili sa dobrom igrom i stvaranjem šansi, pa su preko Dejana Miškovića i Vasiljevića stigli do nove prednosti od dva gola. Međutim, rezervista Vasiljević je iskoristo jedinu priliku za gol u korist ekipe Borca i smanjio rezultat na 4:3. Među domaćom publikom je zavladao strah, da li će njihovi oslabljeni ljubimci ljubimci izdržati do kraja. Ali oni su znalački odigrali završnicu i bili bolji parner na terenu. Pobedu je overio Dejan Mišković pet minuta pre kraja odličnim šutem sa oko 25 metara.
Pored pet postignutih golova lopta je mogla biti u mreži gostiju bar još dva puta više. To nisu dozvolili borbeni igrači Borca koji su samo sa gol linije tri puta izbacivali loptu u polje, a isto toliko puta je bila pogođena stativa.

Krupanj: Stadion Stolica. Gledalaca: oko 150. Sudija: Željko Birtašević (Loznica). Pomoćnici: Milenko Mišić (Brasina) i Momčilo Kostadinović (Donja Borina). Delegat: Božidar Petrović (Bela Crkva). Strelci: Goran Ristić 3`, 59`, Dejan Mišković 12`, 87`, Živorad Vasiljević 63` (Stolice), Božidar Jerotić 5`, Željo Vasić 46`, Momčilo Vasiljević 68` (Borac). Žuti kartoni: Živadin Ranković 23`, Stanoje Aleksić 48`, Željko Vasić 90` (Borac). Crveni Kartoni: Slobodan Mijailović 48` (Stolice). Igrač utakmice: Zoran Andrić (Rađevac).

Stolice: Mijailović, Tešmanović, Mišković Dragan (od 48` Vukašinović), Ristić, Matić, Lukić, Kikanović, Andrić, Vasiljević, Mišković Dejan, Blagojević.
Borac: Božić, Dimitrijević (od 58` Vasoljević), Gajić, Jevtić, Manojlović, Tadić (Ranković Dragan od 79`), Ranković Živadin, Simić, Vasić, Aleksić, Jerotić.

Stolice 5 : 3 Borac (K)
Prva iskra 5 : 1 Jelav
Cer 3 : 1 Milan Orlić
Stari Jadar 2 : 1 Sloga (S)
Granit 3 : 4 Velika Reka
Gučevo 5 : 0 Rudar (B)