Parapunov blistao kraj Ibra

Ivan Todorović u akciji protiv novosadske Vojvodine

Premijerni meč pred svojim navijačima i prva zvanična superligaška utakmica u Kraljevu u ovoj godini bila je pravi šlager za odbojkaše Ribnice kojima je u goste stigao srpski šampion Vojvodina iz Novog Sada. Prvi set je bio vrlo izjednačen, posle ranog vođstva Vojvodine 5-3, sve ostalo vreme se igralo poen za poen, da bi rezultatsku klackalicu razbio Buculjević blokom kojim je doneo svom timu vođstvo 19-17. Posle tajm auta domaćih usledio je blok Mehića nad Bojovićem, činilo se da su gosti prelomili ovaj deo igre. Ipak, Bojović i Todorović režiraju preokret na servise Stefanovića i donose izjednačenje 22-22. Vojvodina je prva došla do set lopte koju je iskoristila posle as servisa Parapunova, 23-25.

I drugi set je bio kao preslikan sa prvim. od početka rezultatska klackalica, zabeležilo smo i prvo vođstvo Ribnice u meču, da bi servisi Krsmanoivića i kasnije Buculjevića doneli Vojvodini prednost 13-16. Ribnica je i ovoga puta pokazala karakter tima koji se ne predaje, Ivan Todorović je kapitenski vodio tim na terenu i ubrzo je na semaforu zasijalo 20-19 za „musketare“. Usledilo je nadmudrivanje i dve lepe alkcije Mehića za vođstvo gostiju 22-23, što je uslovilo i tajm aut Ribnice. Zahvaljujući sjajnoj igri u polju Ivana Todorovića i preciznim napadima Mladena Bojovića, Ribnica stiže do prve set lopte 24-23. Parapunov sprečava najgore po svoj tim,a ns cenu stupa do tada malo zapaženi Simić. Sa dva efektna bloka na Ražnatoviću i Stefanoviću donosi Vojvodini drugi set 24-26.

Krenuli su „musketari“ na sve ili ništa u trećem setu, to im je donelo vođstvo koje je u jednim trenutku iznosilo 11-7. bio je to signal za Slobodana Boškana da zatraži prvi trenerski predah. Urodilo je plodom, jer su gosti koji minut kasnije imali minimalan zaostatak 13-12. Sada je reagovala klupa Kraljevčana. Nije dozvolila Ribnica poptuni preokret, a kada je Todorović u svom stilu osstvario svoj 10 poen i doneo „musketarima“ 19-16, usledio je novi tajm aut sa klupe „lala“. Ribnica je posle greške Buculjevića na servisu došla do pet set lopti iskoristila je prvu, Stefanović je izblokirao Simića i revanširao mu se za istu situaciju u prethodnom setu.

Četvrti set je počeo serijom servis grešaka sa obe strane. Vojvodina je prva sredila redove i posle nekoliko dobrih akcija, par blokova i grešaka domaćih odbojkaša, „lale“ su stigle do velikih 11-6, što je bilo najveće vođstvo Novosađana u meču. Vojvodina je produžila svoju seriju, servirala sjajno u ovom setu, dok je Ribnica serijom grešaka omogućila šampionu lak posao u ovom delu igre za konačnih 15-25 i 1-3 u meču.

RIBNICA – VOJVODINA 1 – 3 (23-25, 24-26, 25-19, 15-25)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 1200 Sudije: A. Balandžić i V. Cvetković (Beograd)

RIBNICA: Seizović 1 (2sg), Stefanović 8 (1 bl, 2 gr), Todorović 11 (2 gr, 1 bl), Bićanin 2 (2 sg, 1 bl), Mijajlović, Milovanović, Krsteski (libero 1), Milosavljević, Miljković 1, Gajović 8 (3bl, 1 sg), Bojović 21 (3 gr, 2 sg), Maričić (libero 2), Živanović, Ražnatović 7 (2 sg, 1 gr) Trener: M. Simojlović

VOJVODINA: Simić 6 (3 bl, 2 sg, 1 gr), Milanović, Bajandić, Zečević, Negić (libero 1), Rudić, Kavogo, Ubiparip 7 (3 sg, 1 gr, 1 bl), Mišković (libero 2), Antunović, Buculjević 5 (3 bl, 2 as, 2 sg), Parapunov 32 (1 as, 1 bl, 6 sg), Krsmanović 8 (3 bl, 2 as, 3 sg), Mehić 20 (4 bl, 2 as, 4 sg) Trener: S. Boškan