U Novom Bečeju iz dvojke u keca
26.02.2023 Stevan Davidović

Detalj sa meča - foto: Stevan Davidović

Nastavljeno je prvenstvo u Prvoj ligi ā€žVojvodinaā€œ za rukometaÅ”e, u kojem je novobečejsko Jedinstvo,Ā  posle preokreta pobedilo ā€žVojvoda Stepuā€œ 35:24 (14:16). Početak susreta nije mnogo obećavao poÅ”to se ekipa iz Vojvoda Stepe, koja je u prvom delu takmičenja pobedila Novobečejce (31:30) predstavila kao veoma čvrst orah. Prvih 20 minuta vladala je rezultatska neizvesnost, da bi domaći u 19. minutu poveli 12:10, međutim posle tri uzastopna gola Gorana Zukići gosti su preokrenuli rezultat i na odmor otiÅ”li sa dva gola prednosti.

Već prvi minuti u nastavku nagovestili su da izabranici Mihajla Petkovića mogu daleko viÅ”e. Poslednje izjednačenje bilo je u 38. minutu (18:18), da bi posle gola novajlije Nikole Jovanova domaći preÅ”li u vođstvo, koje se kako je vreme odmicalo bilo sve ubedljivije, tako da je trener Petković mogao da pruži Å”ansu svim igračima. Gosti nisu izdržali siloviti tempo domaćih koji su u zavrÅ”nici igrali veoma nadahnuto za konačnih 35:24. Za igrača utakmice proglaÅ”en je novajlija u taboru Jedinstva, Nikola Jovanov.

U 13. kolu, narednog vikenda, Jedinstvo igra u Jabuci sa istoimenom domaćom ekipom, dok ā€žVojvoda Stepaā€œ dočekuje Mladost TSK iz Bačkog Jarka.

Jedinstvo ā€“ Vojvoda Stepa 35:24 (14:16)

Novi Bečej: SRC ā€žJedinstvoā€œ. Sudije: Davor Tarajić i Vladan Andonovski, obojica iz Pančeva. Sedmerci: Jedinstvo 3 (3), Vojvoda Stepa 5 (3). Isključenja: Jedinstvo 16, Vojvoda Stepa 14,

Jedinstvo: M. Gligić 1, Bleskanj 1, Vujackov, Crnjin 6, Skuban 1, Musić 1, Macura 1, Krivokapić 1, Strahinja Ristić 8, Labus 5, VjeÅ”tica, Spasojev 5, Jovanov 5, Bajrović, OtaÅ”ević, Živkov.

ā€žVojvoda Stepaā€œ: Kamberović, Prčulj, Milenko Vujović 1, Bjelica 2, Grujić 9, Klać 3, Bjelovuk, Milan Vujović 1, Koljević, Zukić 7, Podonić, Basarić.

PiÅ”e: Stevan Davidović