03.04.2023 Stevan Davidović

Jedinstvo drži korak uz vodeće

Posle poraza u Adi od Potisja Pleteks (28:26), rukometaši novobečejskog Jedinstva su u 16. kolu Prve lige Vojvodina, bez većih problema pobedili pred svojim navijačima, Novu Pazovu 1957 31:25 (19:10).

Samo u prvih 10 minuta gosti iz Nove Pazove bili su ravnopravan rival (4:4), da bi potom sve bilo u znaku izabranika trenera Mihajla Petkovića. Novobečejci su predvođeni raspoloženim Strahinjom Ristićem, ostvarili nekoliko serija bez primljenog gola, a najubedljiviji bili su od 14. do 18. minuta, kada su serijom 5:0 ostvarili za goste nedostižnu prednost, kojom su otišli i na odmor (19:10).

Ni u nastavku gosti nisu uspeli da pariraju domaćim rukometašima, koji su rutinskom igrom održavali stečenu prednost. Za utehu gostima iz Nove Pazove je podatak da su drugi period utakmice dobili 12:15, što im je samo ublažilo poraz. Zabeležili smo i podatak da gostujući rukometaši nisu imali ni jedno isključenje, dok su domaći bez igrača bili 14 minuta. Trener Petković pružio je šansu svim igračima koje je imao na raspolaganju, što mu je bilo veoma bitno pred gostovanje Hercegovini iz Sečnja, dok će Nova Pazova 1957 na svom terenu igrati sa ekipom Mladost TSK iz Bačkog Jarka. Za igrača utakmice proglašen je Strahinja Ristić.

Jedinstvo – Nova Pazova 1957 31:25 (19:10)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Sudije: Vladimir Tasić i Marko Rađenović obojica iz Novog Sada. Sedmerci: Jedinstvo 3 (2), Nova Pazova 4 (3). Isključenja: Jedinstvo 14, Nova Pazova 0

Jedinstvo: Bleskanj 1, Vujackoc 2, Crnjin 2, Skuban 3 (1), Krivokapić 3, Macura, Bogojević, S. Ristić 5(1), Musić 1, Labus 5, Dujin 2, Spasojev 2, Jovanov 5, Radin, Bajrović, Živkov

Nova Pazova 1957: Suk, Piskulić 4 (3), S. Janković, M. Janković 5, Josipović 4, Došenović 3, Jovanović, Vidić 3, Radovanović 4, Stikić, S. Đuričić, Grubić, N. Đuričić,Ivanić 1, Savić 1.

Tekst i foto: Stevan Davidović

Slavija 32 : 29 Vojvoda Stepa
Banatski Karlovac 18 : 20 Jabuka
Lavovi BP 41 : 23 Radnički 1958
Mladost TSK 28 : 27 Potisje Pleteks
Jedinstvo 31 : 25 Nova Pazova 1957