"Građevinari" nadoknadili dva gola minusa protiv Zvezde

05.05.2021 H.D.Vujanović

Zvezda u pohodu na rekorde danas na Banjici ima prepreku u vidu ekipe Rada. Niz od četiri uzastopne pobede "Građevinari" su prekinuli za vikend porazom u Gornjem Milanovcu i on ih je ponovo ostavio ispod crte koja označava opstanak.

Gosti kreću ozbiljno od samog starta, Pavkov u 5. minutu dva puta Å”utira glavom sa par metara udaljenosti od gola, oba puta Kahriman sjajno interveniÅ”e. Potom, Gavrić u 12. minutu dobija loptu od Gajića na 12 metara od gola i umesto da je smiri, odlučuje se na Å”ut iz prve, jako neprecizno.

Treću priliku danas ne koristi Pavkov u 17. minutu, ponovo je uspeÅ”niji Kahriman. Nedugo zatim Pavkov i Falko bivaju neprecizni Å”utiravÅ”i glavom. Apsolutna dominacija Zvezde na terenu nikako da donese rezultat.

U 24. minutu na delu je i četvrti duel Pavkova i Kahrimana i ponovo golman Rada izlazi kao pobednik. Domaći prvi put prete preko Busnića u 26. minutu, njegov udarac sa ivice kaznenog prostora je bio za malo neprecizan.Ā

Akcija za gol je viđena u 31. minutu, Ivanić je kao na tacni uposlio Falka i ovaj je lepo realizovao svoju drugu priliku danas. Domaći samo 3 minuta kasnije preko Mladenovića imaju priliku za izjednačenje, međutim otiÅ”ao je suviÅ”e iskosa i nije uspeo da savlada Borjana. Kaluđerović se u 38. minutu iznenada odlučio na udarac sa preko 20 metara, Borjana je ovog puta spasla stativa.

Kad Rad nije iskoristio svoje Å”anse, onda jeste Zvezda. Igrao se 42. minut, najzad je Pavkov bio strelac. Već u sledećem napadu Rad smanjuje. Nakon lepog solo prodora, Mladenović je sa 14 metara loptu poslao u donji levi ugao nemoćnog golmana gostiju.Ā

Građevinari u nastavku propuÅ”taju veliku priliku u 57. minutu. Å arić je Å”utirao sa 13-14 metara i savladao Borjana, ali je loptu sa gol crte izbacio Degenek. Drugo poluvreme je mnogo manje sadržajno, igra se uglavnom odvija između dva Å”esnaesterca.Ā

Igrao se 74. minut kada Rad stiže do izjednačenja. Å arić je vukao loptu dobrih 20 metara i kada se naÅ”ao na 12-13 metara od gola gađao i pogodio suprotan ugao gola Crvene Zvezde. Gosti do kraja pokuÅ”avaju da ipak dođu do tri boda, a Falćineli u 88. minutu propusta kolosalnu Å”ansu, prebacivÅ”i sa 6 metara Kahrimana, ali i gol.

Veliki i zaslužen bod Građevinara, a u nedelju, kada je na programu 36. kolo, Rad gostuje Radničkom na Čairu, dok crveno-beli na "Rajku Mitiću" dočekuju Zlatibor.Ā

RAD - CRVENA ZVEZDA 2:2 (1:2)

STADION: Kralj Petar Prvi. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Minaković Nenad. POM.SUDIJE: Živin Svetozar i Šutulović Milan. STRELCI: Mladenović 43. i Šarić 74.min (Rad), Falko 31. i Pavkov 42.min (C.Zvezda). ŽUTI KARTONI: Đorić i Busnić (Rad).

RAD: Kahriman, Đorić (Trninić), Kaluđerović, Ciger, Mladenović (Gazivoda), Busnić, Å arić (Damnjanović), Blažić, Stojsavljević, Karaklajić (Jovanović), Tučević.Ā

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić, Ivanić, Degenek, Pankov, Pavkov (Falćineli), Falko (Krstović), Petrović (Sanogo), Nikolić (Srnić), Gavrić (Bakajoko), Gobeljić.Ā