Vaterpolisti Bečeja uknjižili važnu pobedu protiv Valjevaca
17.11.2019 V. Jankov

Bečejci su već izgubljenu utakmicu pretvorili u pobedu

Ne mnogo kvalitetna, ali izuzetno dramatična utakmica kraj Tise. Odavno u legendarnom bazenu nije odigrana četvrtina bez golova u seniorskoj konkurenciji, a to se desilo u prvom periodu okršaja između Bečejaca i Valjevaca. Domaćin je imao, čak, četiri puta igrača više, od čega u jednom momentu dvojicu, ali mreža gostiju je mirovala. Što nisu uradili prvoj, jesu u drugoj četvrtini (5:4). Ispostavilo se da je taj gol prednosti odlučio konačnog ponednika, jer su preostale dve četvrtine završene egal.

Izgledalo je da su Bečejci uhvatili ritam kad su u trećem periodu petim golom igrača utakmice Aleksandra Čavića poveli sa 7:5. Verovatno bi tako i bilo da Bosić nije pet sekundi pre zvuka sirene smanjio na gol razlike. A onda umalo da bude „valjevska podvala“. Polovinom poslednjeg perioda utakmice na semaforu je bilo 7:9. Sve je mirisalo na treći uzastopni poraz mladića sa Tise pred svojim navijačima. Međutim, izvukli su momci trenera Gorana Krstonošića poslednji atom snage i serijom 3:0 stigli do dragocenih bodova.

Bečej - Valjevo  10:9  (0:0, 5:4, 2:2, 3:3)

Bečej: Plivalište zatvorenog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 100. Sudije: Vuk Milović (Kraljevo) i Andrej Stanojević (Jadodina). Igrač više: Bečej 15(5), Valjevo 5(3). Peterci: Bečej 1(1), Valjevo 1(1).

Bečej: Murašov, Velimirov, Čavić 5(1), Ćurčin 1, Katić, Mesaroš 1, Pantić, Perić, Kovačev, Šašin 2, Jović, Korovljev 1, Bušić (7 odbrana), Krstonošić.

Valjevo: Đerković (8 odbrana), Batinić 1, Vulović 3, Ristić, Ićagić, Trkulja 3(1), Radanović, Simović, Gligorijević, Talija, Đorđević 1, Bojović, Mišić, Bosić 1.