Železničar izgubio lidersko mesto posle poraza u Pančevu
 Prvi put ove sezone u plej-ofu rukometaši Železničara nisu na prvom mestu na tabeli pošto su poraženi od Dinama u Pančevu (32:25), a Vojvodina je slavila protiv Metaloplastike u Šapcu i tako pretekla Nišlije.
Sledi derbi u Nišu - Železničar dočekuje Vojvodinu; foto: JV/Vanja Keser

Osim na početku meča (1:0) gosti iz Niša nisu imali prednost, a već na startu je bilo jasno da Dinamo želi da prvi put ove sezone pobedi niški tim u njihovom četvrtom duelu.

Poslednji put izjednačeno je bilo u 14. minutu (5:5), pa je potom Dinamo sa igračem manje napravio seriju 3:0 i poveo sa 8:5. U 23. minutu bilo je 12:8 za domaćina, a do kraja prvog dela igre "Želja" je uspeo samo da smanji zaostatak na minus 2 (15:13).

Nije se mnogo promenila situacija na terenu ni u drugom poluvremenu jer je Dinamo poveo sa 19:14. U 39. minutu Železničar je ostao i bez iskusnog Žarka Petkovića koji je zbog oštrog starta zaradio direktan crveni karton.

Pančevci su to iskoristili i poveli sa 22:16, ali promenama u timu gosti su uspeli da dođu do 25:23 u 51. minutu. To je, ispostaviće se, bilo jedino što su mogli rukometaši iz Niša pošto je domaćin napravio novu seriju od 3:0 i na kraju slavio.

Železničar je posle 8. kola plej-ofa drugi sa 11 bodova, dok je prva Vojvodina sa 12.

Da bi u narednom kolu obezbedio plasman u regionalnu SEHA ligu Železničar mora da pobedi Vojvodinu u nedelju, 27. maja od 18 sati u hali "Čair".

DINAMO - ŽELEZNIČAR 32:25 (15:13)

Pančevo, dvorana „Strelište“.
Sudije: Boričić i Marković (Beograd).
Sedmerci: Dinamo 4 (4), Železničar 3 (2).
Isključenja: Dinamo 10, Železničar 4 minuta.
Crveni karton: Žarko Petković (Železničar) u 39. minutu.

DINAMO: Radovanović (9 odbrana, 1 sedmerac), Urošev, Žujović 5 (3), Pilipović 2 (1), Dimitrijević 5, Bunjevčević 2, Radanović, Stojanović 5, Elezović, Jelić 2, Mirković 2, Distol, Barudžić 3, Slavuljica, Banduka 6, Šaponjić.
ŽELEZNIČAR: Lazić, Gemaljević (1 odbrana), Zlatanović (7 odbrana), Živković 1, Milovanović, Sretenović 1, Mađar, Krsmančić 6, Stanojević 1, Spasić 5 (2), Jevtić 2, Petković 3, Mirić, Đukić 5, Vučković 1.