MFL Sombor: Jedinstvo1947 - OFK Metalac 1:2

Jedan od najtežih pogodaka u kladionicama je pogoditi fudbalski rezultat, iz jedan u dva.A tako se nešto desilo  u XIX kolu prvenstva MFL Sombor-Apatin-Kula-Odžaci na utakmici u Kolutu gde su igrali Jedinstvo i OFKMetalac iz Sombora.Domaćini su vodili posle prvih 45 minuta susreta sa 1:0,a gosti su uspeli da to preokrenu u 1:2. Tako je četa trenera Nikole-Nine Eleza došla do četvrte uzastopne pobede u prolećnom delu prvenstva i nastavila pobedonosni niz kao tim koji je prijatno iznenadio sve u ovom stepenu takmičenja.U  jednoj borbenoj utakmici, domaćini su bili bolji u prvom,a gosti u drugom delu susreta.Ključni trenutak utakmice dogodio  se uvođenjem rezerviste Blagojevića,koji je u finišu utakmice,najpre izjednačio, a potom dobrom igrom bio zaslužan za pobedu.I postignuti golovi su pravo majstorstvo i spadaju u onu rubriku, evro-golovi.

Ovim porazom, fudbaleri Jedinstva su postigli jedan ne slavan rekord, jer su osvojili samo jedan bod u poslednjih devet utakmica, jer zadnja pobeda je bila 12.oktobra 2013 u utakmici X kola protiv OFK Šikare.Kada smo već kod brojki, 299 minuta je mirovala mreža Milosavljeviću,a gol Stoisavljevića u 29 minuti utakmice prekinuo je ovaj rekodr golmana OFK Metalca.

JEDINSTVO 1947 - OFK METALAC  1:2 (!:0)

Kolut, 6. april 2014 godine. Igralište u Kolutu. Gledalaca 50. Sudija  Desnica (Apatin) pomoćnici Kesler i Ćalić (Sombor) Delegat  Lekić (Sombor) Strelci : Stoisavljević u 29, za Jedinstvo, a Blagojević u 81 i Kovačević u 85 za OFK Metalac. Žurti kartoni Čalić, Mandić, Nikolin, Du. Maljković i De. Maljkovič (jedinstvo 1947) i Jukić, Kljajić, Komušanac (OFK Metalac). Crveni kartona nije bilo. Igrač utakmice : Blagojević (OFK Metalac)

JEDINSTVO1947 : Foretić,Čalić, Krizmanić,Du.Maljković, Nikolin, Stoisavljević, Mandić, Komazec, Ivković,Čudić(Lukić), De. Maljković(Jovičić)

OFK METALAC : Milosavljević, Mileković, Joka(Blagojević), Grahovac,Subotić,Kljajić, Jukić, Kovačević, Komušanac, Halas(Atlić-Sabo),Vulić