Prva pobeda Aleksndrovačkog Borca

Crveno-plavi su protekog vikenda imali premijeru na svom stadionu u ovoj sezoni PFL Zrenjanin. U drugom kolu ugostili su ekipu Mladosti iz Banatskog Despotovca, konačan rezultat bio 2:0 u korist Borca. Za Borac su juče nastupili: Kovanov, Samolov, Tomin, Toškov, I. Barbul, Ivančević, V. Medić, Vukmirović, Bogaroški, Grujić, Đorđević. U igru su ulazili S. Barbul, M. Medić i Zečević a na klupi su još bili Puhar, Halasev i Lakatuš.

Kao i svaki duel ove dve ekipe i ovaj je bio dosta neizvesan. Ekipe su tokom većeg dela utakmice bile uglavnom ujednačene, nešto bolji domaćini što je na kraju rezultiralo konačnim ishodom. Već na samom startu Aleksandrovčani su mogli do gola, na povratnu loptu je natrčao Đorđević ali nije bio precizan. Kasnije su i gosti imali dve izgledne šanse ali je siguran na golu bio Kovanov. U prvom poluvremenu se igra uglavnom odvijala na samoj sredini terena te su mreže u prvom poluvremenu mirovale.

U drugom poluvremenu ista priča a primetan je bio i pad u igri kod obe ekipe usled nedostatka snage. Činilo se da će se utakmica završiti nerešenim ishodom a onda je u 70. minutu, posle dobre duge lopte Vukmirovića, Grujić pretrčao odbranu gostiju i matirao golmana za prednost Borca. Usledio je pritisak gostiju, dve solidne šanse ali lopta nije išla u okvir gola. U 83. minutu posle drugog žutog kartona, Slobodan Barbul je zaradio isključenje pa je Borac do kraja utakmice imao igrača manje na terenu. U poslednjim minutima meča gosti su krenuli na sve ili ništa a posle jedne presečene lopte Vukmirović opet proigrava Grujića koji sa 40 metara lobuje golmana i postavlja konačan rezultat.

Veoma bitna pobeda za crveno-plave, nastavljen je niz pobeda kod kuće iz prošle sezone a ujedno je i stigla nagrada za dobar rad i odziv na treninzima u proteklih mesec dana. Pobeđena je ekipa koja je u prošloj sezoni bila hit prvenstva ali je u ovu sezonu, nešto poput Borca, ušla u izmenjenom sastavu.

Čestitamo im na veoma fer i korektnoj igri. U narednom kolu, Aleksandrovčani putuju u Elemir gde će odmeriti snage sa ekipom Rusande koja na tom terenu igra kao domaćin.