Sedmica Nakovčana za kraj

Detalj sa meča - foto: D.Pejić

U vikendu za za nama odigrano je poslednje 30. kolo PFL Zrenjanin u kom je Nakovački Polet ugostio Deliju iz Mokrina i ostvario ubedljivu pobedu od 7-1.

Fudbaleri Poleta su još pre nekoliko nedelja obezbedili učešće u baražu za popunu VFL Istok tako da je poslednja utakmica bila bez rezultatskog značaja. Trener Saša Kresoja odmarao je većinu igrača iz startne postave i kao prošlog vikenda u Aleksandrovu šansu su dobili igrači sa manjom minutažom koji su pak pokazali ogromnu razliku u kvalitetu naspram protivnika iz Mokrina. Već na poluvremenu bilo je ubedljivih 3-0. Pogotke su postigli Draganov, Uzelac i Kočiš.

U drugom delu meča popularna "Barcelona" nastavila je u istom tempu i mokrinčani nisu imali ama nikakve šanse protiv razigranih domaćina. Ređale su se šanse pre golom Delije, a u strelce su se upisali još kapiten Draganov još tri puta i Kočiš još jednom, a Vidicki je postigao počasni pogodak za goste i konačnih 7-1.

Sve u svemu, jedna jako dobra sezona ekipe iz Nakova koja je do samog kraja prvenstva vodila borbu za prvo mesto sa komšijama iz Kikinde ali ipak žuti mravi na kraju osvajaju titulu sa dva boda prednosti, a Nakovčani će u doigravanje sa drugoplasiranim iz PFL Pančevo, ekipom Jedinstvo Stević iz Kačareva, nekadašnjim srpskoligašem. U utorak će u prostorijama FS Vojvodine biti obavljen žreb ko će u prvoj utakmici biti domaćin i određen tačan termin odigravanja.