Pregled 1. kola PFL Zrenjanin

Protekli fudbalski vikend u PFL Zrenjanin doneo je mnoštvo uzbudljivih utakmica u prvom kolu sezone 2024-2025.

Banat (Č) iz Čente ostvario je pobedu nad Jedinstvom iz Novog Bečeja rezultatom 3:1. Uroš Mladenović je bio dvostruki strelac za domaći tim (50', 67'), dok je jedini gol za goste postigao Radovan Stojanov (72').

U Kikindi, ŽAK je u napetoj utakmici savladao Omladinac (RT) iz Ravnog Topolovca rezultatom 4:3. Dva gola za ŽAK postigao je Marko Ćorić (11', 85'), a ostali strelci su bili Tomo Važić (79') i Slobodan Gavranov (19'). Za goste, Aleksandar Martinović je postigao dva gola (55', 84'), dok je Ivan Markoski otvorio utakmicu golom u 6. minutu.

U Kumanama, 2. Oktobar i Mladost (BD) iz Banatskog Despotovca su remizirali 1:1. Stefan Milosavljev uzdrmao je mrežu domaćina u 9. minutu, dok je Miloš Topalović doneo bod gostima golom u 6. minutu.

Delija iz Mokrina slavila je pobedu nad Crvenom zvezdom iz Vojvode Stepe rezultatom 2:1. Zoran Spahić (35') i Ognjen Stojanović (39') bili su strelci za domaćine, dok je Nemanja Kovačević postigao gol za gostujući tim u 14. minutu.

OFK Gradnulica iz Zrenjanina poražena je od Napretka (BT) iz Banatske Topole minimalnim rezultatom 0:1. Jedini gol na utakmici postigao je Strahinja Josimović u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena (45+1').

Vojvodina iz Bašaida izgubila je od Zadrugara iz Lazareva rezultatom 1:2. Milan Todorov postigao je jedini gol za domaćine (39'), dok su za Zadrugar pogađali Marko Milovac (43') i Dušan Furtula (76').

Radnički 1911 iz Jaša Tomića poražen je na svom terenu od MSK-a iz Mihajlova rezultatom 0:1, a jedini strelac bio je David Stupar u 65. minutu.

Bilećanin iz Sečnja nadigrao je ŽFK Banat iz Zrenjanina rezultatom 3:1. Aleksandar Trišić bio je junak utakmice sa tri gola u prvom poluvremenu (14', 19', 36').

Tabela nakon prvog kola pokazuje da se Banat (Č), Bilećanin, ŽAK, Delija, Zadrugar, MSK i Napredak (BT) nalaze na vrhu sa po tri boda, dok su timovi 2. Oktobara i Mladost (BD) nalaze na deobi osmog mesta poštu su u prvom kolu podelili bodove. Na dnu tabele su timovi koji nisu osvojili bodove: Omladinac (RT), Vojvodina, Crvena zvezda, OFK Gradnulica, Radnički 1911, ŽFK Banat i Jedinstvo. Sezona je tek počela i pred nama je još 29 uzbudljivih kola.