15.05.2023 Stevan Davidović

Novobečejci teško do bodova

Fudbaleri Jedinstva i Borca pred početak susreta - foto: Stevan Davidović

U poslednjem kolu Međuopštinske lige Kikinda-Žitište postignuti su očekivani rezultati, vodeće Jedinstvo pobedilo je Borac iz Aleksandrova 1:0, drugoplasirani Napredak je u Banatskoj Topoli slavio protiv Terekveša iz Hetina 5:1, dok je Roham u Novoj Crnji savladao „1. oktobar“ iz Srpskog Itebeja 4:0.

Utakmica u Novom Bečeju odigrana je po vetrovitom vreme što je itekako uticalo na igru oba tima. Mada se očekivalo da će lider prvenstva imati lak posao da dođe do pobede, to se nije obistinilo, jer je naišao na izuzetno borbeni sastav gostujućeg tima, koji su se znalački branili. Gol odluke postignut je u 39. minuta, kada je slobodni udarac izveo Nenad Vinović, odlični golman Aleksandar Puhar kratko odbio loptu, a najprisebniji bio kapiten domaćih, Nikola Eremić koji odbijenu loptu sa nekoliko metara plasira u mrežu za 1:0, što je bio rezultat u poluvremenu.

U nastavku su domaći imali terensku inicijativu, ali i nekoliko lepih prilika da povećaju prednost, ali je najbolji pojedinac ovog susreta golman Puhar, odličnim odbranama neizvesnost produžio do samog kraja. Gostujući fudbaleri su izveli nekoliko brzih kontranapada, a najbliži golu bili su u poslednjim trenucima utakmice, kada je njihov najstariji igrač Vladimir Brakus (40) izbegao ofsajd zamku, stuštio se prema golu domaćina, hteo je efektno da loptu pošalje ka golu, ali je ona, na sreću Novobečejaca, otišla daleko pored gola.

Jedinstvo je prvo sa 47, Napredak drugi (44), Roham treći (35), a Borac četvrti sa 26 bodova. Ove četiri ekipe plasirale su se u ple-of. U prvom kolu (21. maja) u Novoj Crnji sastaju se Roham- Jedinstvo, a u Banatskoj Topoli: Napredak – Borac (Aleksandrovo).

Jedinstvo – Borac 1:0 (1:0)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca 200. Sudija: Budimir Čolak (Kikinda). Strelac: Eremić u 39. minutu. Žuti kartoni: Štikovac i Barbul (Borac).

Jedinstvo: Barkoci, Eremić, Odžin, Mesaroški, Vinović, Veselinović (Dokman, Perić), Denis Salihović, Vrebalov, Koledin (Stojanov), Mihajlović, Kovačev

Borac: Puhar, Aćamović, Ivančević, Gajinov, Popov (Brakus), Marinac, Toškov, Rakić, Vladetić, Barbul, Štikovac

Piše: Stevan Davidović

Roham 4 : 0 1. Oktobar
Omladinac 4 : 0 SU Podgrmeč
Jedinstvo 1 : 0 Borac
Napredak 5 : 1 Terekveš
Proleter 1 : 5 Vojvodina