Remi Borca za kraj sezone

Na oproštaju od sezone 2020/21 PFL Zrenjanin, crveno-plavi su gostovali u Mokrinu. Ishod utakmice je, čini se, bio najpravedniji i najrealniji a to je podela bodova, 2:2. Dvostruki strelac za Borac je bio mladi Strahinja Zečević, kome su ovo ujedno i prvi golovi u seniorskom timu. Za Borac su juče nastupili: S. Gajinov, Samolov, Toškov, Tomin, Ivančević, Bičanin, Vukmirović, Medić, S. Barbul, Grujić i Zečević. U igru su još ulazili Brakus, Rašeta, I. Barbul i Puhar.

Poslednja utakmica u sezoni za obe ekipe nije imala neki preterani značaj, Aleksandrovčani nisu mogli ni da napreduju ni da nazaduju na tabeli, dok je ekipa Delije eventualnim porazom mogla da nazaduje na tabeli, ali status u Područnoj ligi ne bi bio ugrožen. Obe ekipe su nastupile u kombinovanim sastavima ali je utakmica ipak bila veoma takmičarska. U prvom poluvremenu nešto konkretnija bila je ekipa Borca. Prvu pravu šansu nije iskoristio Zečević ali se nešto kasnije i te kako iskupio, 6 minuta mu je bilo dovoljno da postigne dva pogotka, prvi na asistenciju Brakusa a drugi na asistenciju Ivančevića. Kao što smo rekli, ovo su mu bili i debitantski pogotci u seniorskom fudbalu. Posle 35 minuta igre, rezultat je bio 2:0 u korist Aleksandrovčana ali je to kratko trajalo pošto je domaća ekipa smanjila nedostatak do kraja poluvremena. U drugom poluvremenu obrnuta situacija, igralo se uglavnom na polovini Borca a ekipa Delije je posle jednog auta i gužve u šesnaestercu Borca uspeli da izjednače. Potom su imali i nekoliko izglednih šansi ali je Gajinov bio na visini zadatka. U samom finišu Borac je mogao i do sva 3 boda ali dve šanse nije iskoristio Bičanin te je utakmica završena rezultatom 2:2.

Na kraju sezone, sa osvojenim bodom u Mokrinu, ekipa Borca se nalazi na 4. poziciji, ukupno je osvojila 54 boda a ovog proleća čak 33. Uspešniji ovog proleća samo su bili ekipa Delije (34) i ovogodišnji osvajač lige, Crvena zvezda (42). Sve u svemu, veoma zanimljiva i uzbudljiva sezone za ekipu iz Aleksandrova koja je na kraju završena vrlo uspešno. Zanimljiv je podatak da je na potpuno isti način Borac okončao sezonu pre 10 godina kada je gostovao Gradnulicu (2:2). Ta sezona, uz ovu i onu kada je klub igrao baraž za popunu Vojvođanske lige spadaju u top 3 sezone u prethodnih 10 godina. U narednim danima slede tekstovi sa detaljnijim analizama ove sezone. Do tada, zahvaljujemo se svima koji su nas pratili i podržavali tokom ove sezone. Fudbalski klub Borac će se potruditi da sledeće godine bude još uspešniji!