Cerovčani na pragu Zone

Fudbaleri Partizana iz Cerovca, iako su došli u Korićane sa “tankom klupom” uspeli su da se bolje snađu na klizavom tereni i po kiši. Zabeležili su i četvrtu prolećnu pobedu u gostima ili sedmu u ovom delu prvenstva Prve gradske lige Kragujevca i povećali prednost na osam bodova u odnosu na prvog pratioca Jadrana, koji ima utkmicu manje. Iako treba da se odigra još sedam kola, Partizan je na dobrom putu da povrati status zonaša, koji je imao do pre dve sezone.

Ekipa Korićana, koja je u prolećnom delu prvenstva, pod vođstvom mladog trenera Ćurčića zabeležila pet pobeda i praktično obezbedila opstanak u prvoligaškom društvu, bila je ravnopravan protivnik lideru na tabeli samo u prvom poluvremenu. Cerovčani su došli u vođstvo u 22. minutu. Posle kornera Dimitrijevića, sa leve strane, pred golom domaćina nabolje se snašao Đorđević i sa nekoliko metara savladao golmana Korićana Simića. Samo tri minuta kasnije domaći tim uspeo je da izjednači zahvaljujući gruboj grečki odbrane Partizana. Pogrešio štoper Zečević u predaj lopte i to je iskoristio snalažljivi napadač Korićana Vujičić i matirao nemoćnog golmana Rafailovića.

Kapiten Partizana Marko Lukić efektnim pogotkom osigurao pobedu u Korićanima (Foto:  M. Jovičić)

Partizan je i pre vodećeg pogotka imao dobru priliku za gol, ali se istakao domaći golman Simić. Fudbaleri trenera Ćurčića pokušavali su da preokrenu rezultat, ali odbrana Cerovčana, kojom je dirigovao iskusni kapiten Lukić, uspešno je otklanjala opasnost, pa je prvi deo utakmice završen nerešenim rezultatom – 1:1.

Iskusnija ekipa Partizana u drugom poluvremenu iskoristila je dve šanse i svoju bolju igru krunisala sigurnom pobedom. Međutim, na početku nastavka utakmice posle odmora Đoković je propustio priliku da dovede domaći tim u vođstvo, jer je njegov udarac odbranio golman Rafailović.

Posle kontranapada preko desne strane i centaršuta, u 62. minutu, strelac prvog pogotka za goste Vujičić je glavom loptu poslao u gol i primorao domaćeg golmana da i drugi put vadi loptu iz mreže. Imao je domaći tim šansu i za drugo izjednačenje, ali je vezista Korićana Stanišić u 75. minutu slabo šutirao u ruke golmana Rafailovića. Šest minuta kasnije usledila je kazna na drugoj strani. Kapiten gostiju Lukić izvanrednim pogotkom iz slobodnog udarca “overio” je pobedu lidera na tabeli. Sa oko 18 metara iskosa sa leve strane, nekadašnji igrač kragujevačkog Radničkog, evro-golom potvrdio je nadmoćnost Cerovčana.

Posle ove pobede, Partizan je učvrstio vođstvo na tabeli Prve gradske lige 52 boda, koje drži od početka sezone i najozbiljniji je kandidat za povratak u Zonu “Morava”. Drugi je Jadran sa sa 44 boda i utakmicom manje, jer su, zbog odustajanja od takmičenja Šumadije iz Čumića, Cerovčani slobodni u poslednjem kolu. I pored poraza Korićani su sa 26 bodova zadržali deveto mesto na tabeli.

Za danas je zakazana i trening utakmica između Korićana i lidera na tabeli Zone “Morava” Šumadijom 1903, u kojoj odnedavno kao pomoćnik trenera Slobodana Staševića radi i mladi Aleksandar Ćurčić, koji je i na klupi gradskog prvoligaša iz Korićana.

Zbog raskvačenih terena i kiše utakmice 22. kola Prve gradske lige u Ilićevu Srbija – Seljak (MP) i u Petrovcu Jedinstvo – Sušica su odložene. U ostalim susretima postignuti su sledeći rezultati: Ćava – Šumadinac (KG) 4:1, Sloga (D) – Bagremar 5:0, Maršić – Budućnost 3:2 i Kolonija – Jadran 3:1. Slobodna je bila ekipa Vinogradi DB.

U narednom kolu sastaju se: Partizan – Maršić, Jadran – Korićani, Sušica – Kolonija, Šumadinac (KG) – Jedinstvo, Budućnost – Srbija, Seljak (MP) – Vinogradi DB i Bagremar – Ćava. Slobodna je Sloga (D).

Proteklog vikenda u Drugoj gradskojligi odigrane su samo četiri utakmice i postignuti sledeći rezultati: Seljak (C) – Borac(D) 1:4, Mladost Teferič – Azbest 3:4, Mladost (P) – Košutnjak 5:0, Hajduk – Žeželj 2:2. Odloćeni su susreti: Zastava – Šumadija 1934, Botunje – Sloga (L), 21.oktobar – Kremenac, a slobodno je bilo Kutlovo. U vođstvu je Borac iz Drenovca sa47, a drugo mesto zauzima Hajduk iz Jovanovca sa 43 boda. U narednom kolu sastaju se: Žeželj – 21. oktobar, Kremenac – Mladost (P), Košutnjak – Botunje, Sloga (L) – Mladost (T), Azbest – Seljak (C), Kutlovo – Zastava i Šumadija 1934 – Hajduk.

Korićani – Partizan (C) 1:3 (1:1). Lider na tabeli Prve gradske lige zabeležio sedmu prolećnu pobedu.

KORIĆANI – Igralište: FK Korićani. Gledalaca: 150. Sudija: Darko G. Petrović. Pomoćnici: Nikola Kostić i Janko Đurić (svi iz Kragujevca). Strelci: Vujičić u 25. minutu za Korićane, Đorđević u 22. i 65. i Lukić u 81. minutu za Partizan. Žuti kartoni: Marković, Dogandžić (Korićani), Đorđević i Marinković (Partizan).

KORIĆANI: Simić, Stanković, Dogandžić, Galjak, Bogićević, Aleksijević, Luković, Stanišić, Vujičić, Marković (Kesić), Đoković (Anđelković).

PARTIZAN: Rafailović, Nikolić, Jovanović, Marinković, Lukić, Zečević, Vasović, Đorđević, Stevović, Dimitrijević, Todorić.

IGRAČ UTAKMICE: Marko Lukić (Partizan).

Ćava 4 : 1 Šumadinac
Sloga D 5 : 0 OFK Bagremar
Srbija 2 : 2 Seljak
Maršić 3 : 2 Budućnost
Korićani 1 : 3 Partizan