Het-trik Simića

Fudbaleri Seljaka iz Malih Pčelica u prolećnu sezonu ušli su sa novim rukovodsvom i trenerom. Na čelo uprave došao je Zoran Milojević, nekadašnji fudbalski sudija, a na klupu trener Radenko Radojević. Ove promene donele su i bolje rezultate. Iako je Seljak umao težak raspored, uspeo je da iz tri utakmice osvoji četiri boda, u igri sa ekipama iz samog vrha tabele.

Na startu je izgubio od lidera na tabeli, Partizana iz Cerovca (0:3). Sa drugim aspirantom za prvo mesto – Jadranom, Seljak je na Vašarištu igrao nerešeno (2:2) i osvojio prvi prolećni bod. Već u trećem susretu, bodove je u Malim Pčelicama ostavila drugoplasirana Sušica. Domaći tim nadigrao je protivnika koji se, takođe, bori za prvo mesto. Postigao je četiri pogotka. Imala je i Sušica šanse koje nije iskoristila.

Fudbaleri Seljaka iz Malih Pčelica pomrsili račune favoritima (Foto: M. Jovičić)

Pčeličani su zabeležili ubedljivu pobedu zahvaljujući raspoloženom Dušanu Simiću, koji je postigao tri pogotka.

Domaći tim došao je u vođstvo 18. minutu. Posle centaršuta sa desen strane, Simić je šutirao glacvom, a golman odbio loptu, ali je iz drugog pokušaja napadač Seljaka bio nepogrešiv.

Drugi pogodak Seljak je postigao zahvaljujući nespretnoj intervenciji odbrane Sušice i na 2:0 prednost povisio auto-golom štopera Nikole Bulatovića.

Na početku drugog poluvremena, Pčeličani su postigli i treći pogodak. Posle kontranapada, Simić je ušao u kazneni prostor gostiju i sa sedam-osam metara matirao golmana Sušice.

U 67. minutu, Simić je golom koji je označio het-trik postavio konačan rezultat. – Uspeli smo daojačamo upravu in dovedemo trenera, nekadašnjeg igrača našeg mladog tima, Radenka Radojevića. Krenuli smo dobro, iako imamo težak raspored, jerna početku ove szone igramo sa ekipama iz samog vrha tabele, sa ekipama koje jure prvo mesto. U narednom kolu, putujemo u goste jakom Jedinstvu iz Petrovca, pa nam dolazi Kolonija. Očekujemo da iz naredne dve utakmice osvojimo neki bod – kaže Zoran Milojević, novi predsednik Seljaka.

U ostalim susretima 18. kola Prve gradske lige, postignuti su sledeći rezultati: Šumadinac KG – Partizan (C) 1:2, Budućnost – Jadran 1:1, Šumadija (Č) – Jedinstvo 1:2, OFK Bagremar – Kolonija 1:2, Ćava – Korićani 3:0 i Sloga (D) – Maršić 2:1.

Prvi je Partizan iz Cerovca sa 45, a prate ga Jadran sa 38 i Sušica sa 37 bodova.

U sledećem, 19. kolu sastaju se: Vinogradi DB – Šumadinac KG, Srbija – Sloga (D), Maršić – Ćava, Koriaćni – OFK Bagremar , Kolonija – Šumadija (Č), Jedinstvo – Seljak (MP), Sušica – Budućnost i Jadran – Partzizan (C).

SELJAK – SUŠICA 4:0 (2:0)

MALE PČELICE - Igralište: FK Seljak. Gledalaca: 100. Sudija: Darko D. Petrović. Pomoćnici: Nikola Vučinić i Darko Radosavljević (svi iz Kragujevca). Strelci: Simić u 18, 47. i 67. i Bulatović (auto-gol) u 33. minutu. Žuti kartoni: S. Nestorović, Ilić (Seljak), Cvetković (Sušica).

SELJAK: Milenković, L. Nestorović, M. Vasiljević, Mirović, Radenković, St. Ilić, S. Nestorović (Isailović), L. Vasiljević (A. Vasiljević), Sl. Ilić, Simić, Virijević.

SUŠICA: Đ. Bulatović, Popović, Radenković (Živanović), Cvetković, N. Bulatović, Tomić, Rmuš, Mijajlović, Rakić (Đukić), Radošević (Vidić), Mujezinović.

IGRAČ UTAKMICE: Dušan Simić (Seljak)

Šumadinac 1 : 2 Partizan
Budućnost 1 : 1 Jadran
Seljak 4 : 0 Sušica
OFK Bagremar 1 : 2 Kolonija
Ćava 3 : 0 Korićani