Bodovi spasa za domaćina

Susret između Korićana i Seljaka iz Malih Pčelica protekao je u nervoznoj i na momente gruboj igri, jer su u borbi za opstanak bodovi bili važni za obe ekipe.

Naime, domaći tim je u jesenjoj sezoni lako izgubio neke bodove i došao u situaciju da se bori za opstanak. U sličnoj poziciji našao se i tim iz susednog sela, Malih Pčelica. Uprava Korićana dovela je mladog i perspektivnog trenera Aleksandra Čurčića, koji je dobro pripremio i pojačao ekipu. Zahvaljujući tome Korićani su sa novim trenerom od šest odigranih utakmica zabeležili pet pobeda. Jedna od njih je i pobeda u utakmici sa Seljakom, kome takođe, “gori“ pod nogama.

Posao domaćina olakšao je sudija Paunović, koji je u 10. minutu isključio Ilića, jednog od najboljih fudbalera Seljaka. Pčeličani su ljuti na sudiju i smatraju da je svojom odlukom oštetio njihovu ekipu.

Fudbaleri Korićana sa trenerom Ćurčićem prebrinuli brigu oko opstanka u ligi (Foto: M. Jovičić)

Prvo poluvreme proteklo je bez pravih šansi za golove. Međutim, u nastavku gledaoci su videli dva pogotka. Domaći tim je krenuo ofanzivnije i u 62. minutu rezervista Arsenijević, posle centaršuta sa desne strane i odbijene lopte, glavom je smestio u mrežu i svoju ekipu doveo u vođstvo od 1:0. Posle ovog pogotka Pčeličani su pokušavali na sve načine da dođu do izjednačenja. Imali su šanse koje nisu iskoristili i u poslednjem minutu bili su kažnjeni još jednim pogotkom. Anđelković se probio po levoj strani i asisturao Stanišiću, koji je iskoristio neopreznost u odbrani gostiju i postavio konačan rezultat – 2:0.

- Ovo nam je bila peta pobeda u ovom delu prvenstva, kojom smo popravili bodovni saldo. Izašli smo na deveto, bezbednije mesto i to je rezultat upornog rada na treninzima. Sada nam dolazi serija težih utakmica u koje možemo da uđemo rasterećeniji i prikažemo bolju igru – ocenio je trener Korićana Aleksandar Ćurčić.

Ovom pobedom grdaski prvoligaš iz Korićana sa 26 bodova zauzima deveto msto na tabeli. Ima šest bodova više od desetoplasiranog Bagremara, kojem sa ekipama Budućnosti, Seljaka, Šumadinca iz Velikih Krčmara, Vinograda i Srbije iz Ilićeva predstoji borba za opstanak u Prvoj gradskoj ligi Kragujevca.

U ostalim susretima 21. kola postignuti su sledeći rezultatii: Sloga (D) – Šumadinac KG 3:2, Vinogradi DB – Ćava 2:4, Srbija – Bagremar 2:1, Kolonija – Budućnost 2:0, Jedinstvo – Partizan (C) 2:2 i Sušica – Jadran 1:3. Slobodan je bio Maršić.

Zbog odustajanja od takmičenja ekipe Šumadije iz Čumića, brisani su bodovi svim ekipama koje su u proteklom delu prvenstva pobedili Čumićane. Međutim, redosled u vrhu tabele nije se promeni. I dalje je u vođstvu Partizan iz Cerovca sa pet bodova više od prvog pratioca Jadrana.

Narednog vikenda igraju se utakmice 22. kola Prve gradske lige u kojem se sastaju: Šumadinac (KG) – Sušica, Jadran – Jedinstvo, Partizan – Kolonija, Budućnost – Korićani, Seljak (MP) – Maršić, Bagremar – Vinogradi i Ćava – Sloga (D). Slobodna je Srbija iz Ilićeva.

KORIĆANI – SELJAK (MALE PČELICE) 2:0 (0:0)

KORIĆANI – Igračište: FK Korićani. Gledalaca: 100. Sudija: Jovica Paunović. Pomoćnici: Marina Višnjić i Njegoš Tubić (svi iz Kragujevca). Strelci: Arsenijević u 62. i Stanišić u 90. minutu. Žuti kartoni: Stanković i Bogićević (Korićani), Isailović i Mirović (Seljak). Crveni karton: Ilić u 10. minutu (Seljak).

KORIĆANI: Simić, Dogandžić (Stanković), Nikolić (Arsenijević), Vujičić, Bogićević, Čpajak, Luković, Stanišić, Marjanović (Aleksijević), Vuković, Đoković.

SELJAK: Milenković, Nestorović, Čolović, Mirović, M. Vasiljević, Ilić, A. Vasiljević, L.Vasiljević, Isailović (Rašković), Simić. Nestorović.

IGRAČ UTAKMICE: Vladimir Čpajak (Korićani.

Sloga D 3 : 2 Šumadinac
Vinogradi DB 2 : 4 Ćava
Srbija 2 : 1 OFK Bagremar
Korićani 2 : 0 Seljak
Kolonija 2 : 0 Budućnost