Zona Morava: Polet(T) - Partizan(C) 1:1

Gosti iz Cerovca,došli su „kraj pruge“ sa namerom da ostanu neporaženi.Bod im je svakako značio u ostvarenju sopstvenih ciljeva ali nakon sumiranja utisaka iz meča sa Poletom,sigurno će žaliti što svoj saldo nisu uvećali za sva tri!Jer,imali su fudbaleri Partizana „ceo plen“ u džepu do 89.minuta,kada su domaći prevarili Rafailovića sa „kreča“.Ipak,ne može se osporiti činjenica da je domaćin zaslužio remi.Imao je više loptu u svom posedu,vršio konstantne pritiske na gol rivala koji su urodili plodom,tek u finišu.

Polet je ušao u meč nešto konkretnije,što rezultira prilikama u 6. i 8.minutu.Najpre je Stevanović solo prodor krunisao udarcem iznad prečke,sa petnaestak metara,da bi Spasojevićev centaršut sa leve strane umalo prevario Rafailovića.Nakon toga,Cerovčani uspostavljaju ravnotežu i prave češće izlete na suparničku polovinu.Na isteku pola časa igre dosuđen je slobodan udarac za goste,nekih 35 metara od Topalovićevog gola.Vladimir Božinović se odlučio za direktan udarac,uprkos priličnoj razdaljini.I nije pogrešio,jer je prisutne uverio da raspolaže razornim udarcem.Lopta - projektil odsela je u gornjem levom uglu Poletovog gola!Remek delo za 0-1!Svega četiri minuta kasnije,isti igrač je ponovo pripretio sa distance,no ovoga puta Topalović dobro interveniše.Bilo je to sve vredno pomena iz prvih 45. minuta.

Očekivao se žestok pritisak domaćih,u nastavku.Međutim,organizovana odbrana Partizana nije dozvoljavala bilo kakve konkretnije akcije u zoni šuta.Svoju priliku,čekali su strpljivo.Jednu takvu nije iskoristio strelac vodećeg gola u 58.minutu.Oštar udarac sa dvadesetak metara odlazi „tik“ pored stative.U periodu od 70. do 72.minuta dva obećavajuća napada Poleta.Udarac iz daljine oprobali su,rezervista,Savić i Janković ali je golman Cerovčana izašao kao pobednik oba puta.Deset minuta pre kraja,sve je moglo biti rešeno.Odličan kontranapad Partizana,lopta biva upućena ka kapitenu Božinoviću koji ulazi u kazneni prostor,tuče sa desetak metara - pored gola.Nisu se domaći predavali,pokušavali su čestim ubačajima da unesu pometnju unutar kaznenog prostora rivala i upravo je jedan takav atak doneo rezultat.Naime,nakon centaršuta sa desne strane,defanzivac gostiju igra rukom u svom kaznenom prostoru i arbitar Tiodorović pokazuje na belu tačku.Odgovornost je preuzeo kapiten Spasojević i rutinski pogodio za konačnih 1-1.Sve se odigralo u 89.minutu,pa vremena za nešto više,sa jedne ili druge strane,nije bilo.