ZM : Ovčar - Sušica 4:3

Sedam golova,dva jedanaesterca,pet žutih kartona i rezultatski obrti,obeležili su duel u Gaju.Ovčar je savladao Sušicu u triler završnici,napravivši pravi sportski podvig!Imajući u vidu razvoj događaja,može se konstatovati da su Kragujevčani zaslužili bar bod ali su na kraju ostali na „nuli“.Fortuna im nije bila naklonjena uprkos činjenici da su dvadesetak minuta pre kraja imali dva gola viška...

Odlično su domaći otvorili susret.Na isteku 14.minuta,prvi put se zatresla mreža Bulatovića.Marinković je izveo aut sa desne strane,u visini kaznenog prostora,Pantelić glavom prebacio loptu do Simeunovića,koji se dobro snalazi i sa desetak metara pogađa metu.No,bilo je to sve od strane Ovčara u prvih 45.minuta,jer su gosti ubrzo preuzeli inicijativu i uspeli u dva navrata da matiraju Ostojića.Već u 17.minutu dolazi do izjednačenja.Todorović je dobro ispratio dubinsku loptu,pobegao zadnjoj liniji i glavom,sa 7-8 metara,postigao izjednačujući gol.Potpuni preokret zbio se desetak minuta kasnije.Ponovo je bila uspavana domaća odbrana nakon centaršuta sa 30 i kusur metara,dozvolivši Mujezinoviću laganu egzekuciju iz neposredne blizine.Rezultat 1:2!Potpuno neočekivani razvoj događaja,uzevši u obzir položaj ekipa na ligaškoj lestvici.

Nastavak donosi znatno bolju igru tima iz Markovice.U 48.minutu,Urošević biva nepropisno zaustavljen u kaznenom prostoru Sušice i za arbitra Simovića nema dileme.Jedanaesterac.Odgovornost preuzima Rađenović ali Bulatović „čita“ njegovu nameru!Ostaje 1:2!Nastavlja domaćin sa pritiskom.Nova prilika ukazala se iskusnom Kovačeviću posle časa igre.Dobro je tukao iz slobodnog udarca sa 22-23 metra - Bulatović odlično interveniše.U 66.minutu – hladan tuš!Novi gol u mreži domaćih.I to kakav!Rezervista Cvetković pogađa fantastičnim udarcem sa dvadesetak metara.Parabola odseda u gornjem levom uglu za 1:3!U tom trenutku malo ko je verovao da se išta bitnije može promeniti.Jednostavno,suficit Sušice bio je teško dostižan...Ali....Trener Radonjić u rasponu od 69. do 72.minuta uvodi dvojicu igrača koji će umnogome odrediti dalji tok duela.Potez,ispostaviće se,ispravan i vredan bodova.Najpre je ušao Tomović a zatim Glavonjić.I upravo je Marko Tomović u 71.minutu smanjio na 2:3,sa bele tačke.Prethodno je oboren Zlatić u šesnaestercu rivala.Drugi pogodak dao je dodatnu snagu domaćinu i usledio je žestok pritisak.On se isplatio u 83.minutu.Kovačević izvodi prekid,nedaleko od centra terena i šalje loptu ka kaznenom prostoru suparnika,gde nespretno reaguje Božović i glavom vara svog čuvara mreže!3:3!Erupcija oduševljenja domaćih pristalica i izrazi neverice gostujućih fudbalera!Dva minuta pre isteka regularnog toka,mogli su Kragujevčani do novog vođstva.Krstić se našao u dobroj poziciji,oštro tukao sa desetak metara,no Ostojić izlazi kao pobednik.I onda,u drugom od četiri minuta nadoknade,dogodio se trenutak odluke.Kreator igre Ovčara,Saša Kovačević,prihvata loptu na 35 metara od gola protivnika a zatim majstorskim pasom nalazi Glavonjića na desnom boku,on ulazi u kazneni prostor i preciznim prizemnim udarcem pogađa donji desni ugao za potpuni preokret,vredan pete prvenstvene pobede!