Milovanović dva puta glavom

Sloga ubedljiva igrom i rezultatom protiv Mokre Gore - detalj sa utakmice Foto: G. Šljivić

Sloga je na oproštaju od svojih navijača za ovu kalendarsku godinu ostvarila i najubedljiviju pobedu ove polusezone. „Beli“ su dugo pleli mrežu oko gola borbenih gostiju iz Zubinog Potoka koji su u Kraljevo doputovali sa samo 11 fudbalera. Milentijević je uspevao uz pomoć odbrane da odbrani sve pokušaje domaćih,a bilo ih je mnogo. Ipak, u 41. minutu posle centaršuta Popovića, Despotović je najviše skočio i glavom zakucao loptu u mrežu Mokre Gore. Nastavila je Sloga do odlaska na vekliki opdmor sa opsadom gola gostiju koji su tek par puta prešli centar bez pokušaja prema golu „belih“. U posednjim sekundama prvog poluvremena, posle odličnog cenhtaršuta sa leve strane, Milovanović je skočio najviše i glavom poslao loptu koja se od stative odbila u mrežu rivala za vođstvo od 2-0.

Nije popuštala opsada gola gostiju ni u drugom poluvremenu. Presing fudbalera Sloge, tačnije Dimitrića donela mu je posed lopte, lako je prevario Milentijevića i loptu ubacio u praznu mrežu. U 77. minutu najlepši detalj utakmice, filigranska akcija domaćih i odlična centaršut doneo je skok iskusnog Milovanovića, trzaj glavom i lopta se zarila u samim rašljama gola Mokre Gore. Aplauz malobrojnih navijača kao da je najavio da će ovo biti i konačan rezultat meča u kome je Sloga bila mnogo bolji rival, igrala se klasična viktorija pred golom gostiju i na kraju je lider i jesenji prvak Šumadijsk-Raške zone zabeležio i najubedljiviju pobedu ove jeseni.

Mladi Filip Serdarević, fudbaler Sloge u akciji Foto: G. Šljivić

SLOGA (KV) - MOKRA GORA 4 – 0 (2 – 0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 150 Sudija: Vuk Luković (Čačak) 7,5.  Strelci: Despotović u 41., Milovanović u 45. i 77. i Dimitrić u 59. minutu. Igrač utakmice: Miloš Milovanović (Sloga) 8,5.

SLOGA: Grujičić -, Milovanović 8,5, Babić 8 (Eldić -), Serdarević 8, Dimitrić 8,5, Gojković 8, Despotović 8, Bogdanović 8 (Aćimović 7,5), Veljović 8 (Brestovac -), Popović 8 (Košanin -), Anđelković 8 (Janković 7,5).

MOKRA GORA: Milentijević 5,5, Gvozdenović 5, Rakić 5, Biševac 5,5, Đurić 5, Vukomanović 5,5, Tanasković 5,5, Jakšić 5,5, Vučinić 5, Drobnjak 5, Kostić 5.