Dobanovačka Budućnost sa Careve ćuprije skočila u Zonu

Duel BASK-a i Budućnosti kraj Careve ćuprije imao je veliki ulog, zvani opstanak. Ekipe su zato ušle rezervisano u meč, a prvu polupriliku imao je Karišik u 9. minutu, kada je šutirao glavom preko gola gostiju. Na drugoj strani u 15. minutu Bajagić se, idalno poslužen od Mihailovića, našao sam pred golom domaćih, međutim oklevao je i bio izblokiran.

Nakon perioda igre bez dešavanja domaći su u 34. minutu napravili dobru akciju. Vučićević je uposlio Stamenića, a ovaj sa desetak metara šutirao pravo u dobro postavljenog golmana Jedinstva. Tri minuta kasnije Vučićević se i sam našao u izglednoj prilici, ali je upropastio loše zahvativši loptu glavom. Do zasluženog vođstva "sokolovi" najzad stižu u 42. minutu. Milisavljević je sa krila ubacio loptu na peterac, odakle je Jovković glavom poslao do stative, na odbijanku je natrčao Stamenić i pospremio je u mrežu.

Samo što se krenulo sa centra u nastavku, Piplica je sa ivice kaznenog prostora uputio snažan, ali zamalo neprecizan udarac ka golu Dobanovčana. Stvaraju domaći prilike, ali im je realizacija upitna, i Vučićević je u 53. minutu propustio da se upiše u strelce. Potom idealnu šansu ne koristi ni Stamenić u 59. minutu, sam je bio ispred vratara gostiju koji je bravuroznom paradom sačuvao svoj gol.

Umalo ti promašaji nisu stigli na naplatu u 65. minutu, samo da je Đurković bio prisebniji pred golom BASK-a. Gol odluke u 71. minutu postiglo je zvezdino dete Petar Piplica, rezantnim udarcem sa ivice šesnaesterca loptu je smestio u donji levi ugao gola gostiju. Samo 4 minuta kasnije bilo je 3:0, Piplica je centrirao na drugu stativu odakle je Karišik odigrao povratnu na Jovkovića, a ovaj trzajem glave loptu šalje iza leđa Slavkovića.

Do kraja susreta zabeleženo je još uzbuđenja, u 89. minutu slobodnjak za goste sa 18 metara izveo je kapiten Lučić i uzdrmao stativu. Tačku na i stavio je u drugom minutu nadoknade Vučićević i postavio konačnih 4:0. Kuriozitet je da je meč iako od velike važnosti protekao u fer i korektnoj igri bez ijednog opomenutog igrača.

Posle loše jesenje polusezone i kažnjavanja oduzimanjem tri boda, "sokolovi" su se na volšeban način ovog proleća spasli ispadanja, dok se Budućnost posle 12 godina bitisanja u Prvoj i Srpskoj ligi spustila u četvrti rang takmičenja, Beogradsku zonu.

BASK TEK - BUDUĆNOST 4:0 (1:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Katić Nikola. POM.SUDIJE: Božić Dejan i Radisavljević Ilija. STRELCI: Stamenić 42, Piplica 71, Jovković 75. i Vučićević 90+2.min (BASK TEK).

BASK TEK: Kožul, Karišik, Stupar, Milisavljević, Stamenić, Jovković, Vučićević, Martić (Kostić), Jović (Piplica), Avramović, Gardić (Rakonjac).

BUDUĆNOST: Slavković, Lučić, Donevski, Vučićević (Milisavljević), Stojanović, Bajagić (Aćimov), Zonjić, Tejić (Stoisavljević), Tenjović (Sićović), Đurković, Mihailović (Bakić).