Radnik
IMT
Javor Matis
OFK Vršac

5: Neverovatno je da ima samo 17 godina. Odlično je skočio i matirao Glazera udarcem glavom u 10. minutu.

4: Od 46 minuta Dosta bolje je izgledao u odnosu na Stefana Mitrovića. Imao je 28/30 tačnih pasova.

4: Do 86 minuta Lepo je ostavio loptu petom za Mijatovića koji je iz te akcije postigao pogodak za 2:1.

4: Polako se vraća u formu posle teške povrede koja ga je odvojila od terena čitavih godinu dana i pokazuje da nije za džabe imao status reprezentativca Srbije.

4: Do 45 minuta Pokazuje da mu je pravo mesto na zadnjem veznom. Imao je nekoliko dobrih stvorenih šansi koje nisu rezultirale golom.

4: Od 72 minuta Kreator igre je bio u zadnjih dvadesetak minuta. Stvorio je nekoliko dobrih prilika.

4: Do 72 minuta Vraća se polako Magiko u formu. Postigao je gol iz penala za 1:0 u 8. minutu.

4: Imao je par šuteva, ali je u više navrata Stamenković odlično odreagovao.

4: Žuti karton (33') Lepo je danas izgledala defanziva. Dobro su se držali tokom cele utakmice.

5: Odlična partija defanzivca Crvene Zvezde. Danas je igrao u defanzivnoj trojci sa Spajićem i Dragovićem gde se dobro pokazao. Nametnuo se Baraku Baharu i dobija više minuta od Rodića.

3: Do 45 minuta Ništa nije pokazao brzonogi napadač. Dosta više je pokazao Mijatović koji ga je zamenio.

5: Konačno je dočekao prvenac u dresu Zvezde omaleni Korejac. Ispalio je izuzetno jak šut koji je ušao u gol pod prečku. Nije stajao celu utakmicu i često je bio kreator igre.

3: Zabeležio je jednu odbranu, ali je i primio jedan gol. Nije imao posla Izraelac.

3: Od 86 minuta Imao je jedan šut koji je završio preko gola. Malo vremena je imao za da pokaže nešto više.

3: Do 61 minuta Imao je jedan šut iz daljine koji je odbranio Glazer. Imao je defanzivnu ulogu koju je dobro obavio u prvom poluvremenu, ali u drugom je bilo suprotno.

4: Odlična partija iskusnog golmana. I pored 3 gola, sprečio je još 7.

4: Za razliku od njegovog saigrača sa druge strane, Leković je dobro sačuvao i Bukarija i Mitrovića. Imao je jednu intervenciju sa gol linije.

3: Dobro je držao levu aut-liniju. Asistirao je Sremčeviću za pogodak.

3: Čak 11 puta je izbacio loptu kapiten Mladosti iz svog kaznenog prostora, ali nisu mogli da zadrže nerešen rezultat.

3: Od 61 minuta Ušao je da zameni umornog Veličkovića. Nije pokazao ništa konkretno.

3: Od 81 minuta Odlična utakmica za sticanje iskustva. Imao je jednu intervenciju iz svog šesnaesterca.

2: Do 81 minuta Loša partija isusnog desnog beka i bivšeg igrača Radničkog iz Kragujevca. Nije mogao da zadrži Lučića, a ofanzivno nije imao nikakvu ulogu.

2: Žuti karton (80') Ništa nije pokazao bivši mladi reprezentativac Obale Slonovače. Očekivalo se više od njegove brzine ali on nije uspeo da napravi ništa.

2: Od 71 minuta Izgubio je jednu loptu koja je dovela do kontre Crvene Zvezde i gola.

2: Lučić ga je izludeo na današnjoj utakmici. Nije mogao da se nosi sa njegovom brzinom.

Crvena zvezda sigurna protiv Lučanaca
09.12.2023 mojacrvenazvezda.net

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedom nad Mladosti iz Lučana u 18. kolu Superlige Srbije od 3:1 ostvarili važna tri boda. Za tim Baraka Bahara su pogađali Aleksandar Katai sa bele tačke, kao i Jovan Mijatović i In Bom Hvang, dok su po jednu asistenciju upisali talentovani napadač i Vladimir Lučić.

Krenuli su izuzetno ofanzivno od samog starta izabranici Baraka Bahara, a iako je Glazer imao prvu intervenciju na meču u trećem minutu, imali smo izuzetno dobru priliku samo minut kasnije, kada je po levoj strani probio Lučić, uposlio Hvanga na drugoj stativi, ali je njegov udarac odbranio Stamenković. Najagilniji od starta bio je reprezentativac Južne Koreje, koji je pokušao i u šestom minutu kada je bio izblokiran, a u sedmom je nakon njegovog šuta lopta pogodila Varjačića u ruku, pa je Zvezda dobila priliku da povede sa bele tačke. Siguran iz jedanaesterca bio je Aleksandar Katai, koji je na rutinski način zatresao mrežu Mladosti i postigao svoj drugi gol u Superligi Srbije ove sezone. Već u 10. minutu gosti su došli do izjednačenja, kada je Sremčević zatresao mrežu.

Igrao se 15. minut kada je sa levog boka centaršut u peterac uputio Mijailović, a Olanjinka bio najviši u skoku, ali je ponovo bivši golman Zvezde bio na visini zadatka. Nastavili su crveno-beli sa napadima, a u 27. minutu smo videli jednu od najboljih prilika u prvom poluvremenu, kada je nakon duplog pasa Bukarija i Hvanga, reprezentativac Gane pokušao da zatrese mrežu, ali mu je na put ponovo stao Stamenković. Ponovo je Bukari šutirao, ovoga puta sa ivice šesnaesterca, a tada je lopta išla pravo u čuvara mreže Mladosti, koji je izbacio loptu u korner. Do kraja poluvremena gledali smo konstantne napade Crvene zvezde, dok je najbolju imao Katai na asistenciju Mijailovića, kada je njegov udarac glavom završio tik uz stativu u poslednjem minutu nadoknade, te je rezultat ostao nepromenjen.

Po povratku na teren, nastavila je Zvezda sa totalnom inicijativom, osvežena igračim poniklim na terenima Omladinske škole našeg kluba – Nedeljkovićem, Kneževićem i Mijatovićem, koji su na teren ušli umesto Mitrovića, Mijailovića i Bukarija, a prvu priliku videli smo u 52. minutu, kada je sa distance udarac oprobao Nikolić, ali je Stamenković opet bio neumoljiv. Novi šut izabranika Baraka Bahara videli smo u 58. minutu kada je Lučić nakon minijature na levom boku opalio po lopti koja je završila preko prečke. Nakon gužve u šesnaestercu Mladosti, dobro se snašao Lučić, spustio loptu za Jovana Mijatovića, koji je opalio po lopti desnom, „slabijom“ nogom i poslao je u sam ćošak za novo vođstvo Zvezde od 2:1 u 68. minutu.

Nastavio je napadač rođen 2005. godine da briljira, pa je u 75. minutu odložio loptu za Hvanga, čiji je šut izblokiran, te je završio tik preko prečke. Korner je zatim izveo Kanga i sjajno pogodio Olanjinku, koji je bio najviši u skoku, ali je njegov udarac odbranio Stamenković. U dva navrata je zatim Knežević uspeo da iskoristi nesmotrenost u odbrani gostujuće ekipe, ali je malo falilo da Crvena zvezda udvostruči prednost. Prelepu kombinaciju u 88. minutu videli smo od strane crveno-belih, kada je Mijatović proigrao In Boma Hvanga, a potonji na efektan način, od prečku, koja je ulepšala pogodak, postavio konačan rezultat - 3:1.

Crvena zvezda - Mladost 3:1 (1:1)

Stadion: „Rajko Mitić“. Gledalaca: 6.027. Sudija: Lazar Lukić. Strelci: Katai u 8, Mijatović u 68. i Hvang u 88. minutu za Crvenu zvezdu, a Sremčević u 10. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Dragović (Crvena zvezda), Dognimani (Mladost).

Crvena zvezda: Glazer, Mitrović (od 46. Nedeljković), Spajić, Dragović, Nikolić, Mijailović (od 46. Knežević), Hvang, Katai (od 72. Kanga), Bukari (od 46. Mijatović), Lučić (od 86. Endiaje), Olanjinka. Rezerve: Vasiljević, Nedeljković, Degenek, Djiga, Milunović, Stamenić, Kanga, Knežević, Kraso, Mijatović, Endiaje.

Mladost: Stamenković, Ćirković, Milošević, Žunić (od 72. Radivojević), Varjačić (od 80. Divac), Leković, Veličković (od 61. Mols), Udovičić, Mirić (od 80. Ćirić), Dognimani, Sremčević. Rezerve: Samčović, Ćirić, Divac, Krsmanović, Milanović, Milosavljević, Mols, Radivojević, Todorović.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Crvena zvezda Mladost (L)