Spartak ŽK
Železničar
"Krov" i dalje neosvojiva tvrđava
16.09.2023 Aleksandra Stojković

Fudbaleri Voždovca pobedili su na svom terenu Mladost rezultatom 3:1 (1:1) u okviru sedmog kola Super lige Srbije. Domaćin je stigao do vođstva u 16. minutu kada je Borisav Burmaz iskoristio asistenciju Mihajla Neškovića. Lučanci su izjednačili u 41. minutu preko Aleksandra Varjačića.

U nastavku Zmajevi su došli do trijumfa posle sjajnog pogotka Nikše Vujanovića u 48. i prvenca Matije Mitrovića u 90. minutu utakmice.  Beogradski klub je sa tri nova boda prestigao današnjeg rivala i nalazi se na četvrtoj poziciji na tabeli sa 12 bodova.

Domaći igrači su od početka imali terensku inicijativu i pokušavali preko svoje karakteristične pas igre da dođu do prilike da ugroze gol rivala. Gosti su se uvodnim minutima uglavnom skoncentrisali na defanzivu i kontranapade iz kojih su u četvrtom minutu umalo došli do pogotka, ali u ključnom trenutku pravovremeno je reagovao Zečević i otklonio opasnost.

Ofanzivna igra isplatila se Zmajevima u 16. minutu kada su došli do vođstva preko Borisava BurmazaMihajlo Nešković uputio je odličan centaršut sa levog boka i na drugoj stativi pronašao saigrača iz napada. Dvadesetdvogodišnji centarfor pokazao je da se nalazi u sjajnoj formi i rutinski je poslao loptu u mrežu za prednost Voždovca.

Ni posle vodećeg gola nisu menjali taktičko opredeljenje izabranci Marka Savića  već su nastavili sa još učestalijim atacima ka golu rivala. Prvi sledeći pripretio je u 25. minutu Jočić šutem sa ivice kasnenog prostora, ali je nakon njegovog udarca lopta prohujala pored desne stative gola Mladosti. Dva minuta kasnije prelepa akcija domaćih fudbalera. Vaščuk je razmenio dupli pas sa Đuričićem, posle čega je oprobao šut sa visine penala, ali je njegov šut na gol liniji izblokiran.

Bio je to period totalne dominacije Voždovca, ređali su se napadi, u 29. ponovo je Jočić bio u prilici, ali je njegov šut iskosa s desne strane odbranio golman Lučanaca. Tome je prethodila kvalitetna kombinacija dodavanja veoma raspoloženih za igru danas Neškovića i Vaščuka.

Neposredno nakon toga Zmajevi su izvali prvi i drugi korner na meču, ipak, nije bilo promene rezultata. U 35, minutu Aleksa Matić je zaradio žuti karton. Isti igrač je četiri minuta kasnije uposlio Vujanovića čiji šut je završio za malo preko gola. Hladan tuš za domaćina nastupio je u 41. minutu kada su gosti golom Aleksandra Varjačića došli do izjednačenja.

Pokušali su odmah nakon toga igrači Vožda da dođu do novog gola, Jočić je prošao po desnoj strani odakle je uputio oštar centaršut pred gol rivala, gde je malo nedostajalo da Burmaz natrči i smesti loptu u mrežu. Do kraja prvog dela igre nije bilo većih prilika i na odmor se otišlo nerešenim rezultatom.

Po povratku sa petnaestominutne pauze prvi su pripretili domaći igrači. Uporni Burmaz dva puta se našao u povoljnoj prilici pred golom Mladosti, ali su njegovi pokušaji izblokirani. Minut kasnije Lučanci su imali preslikanu šansu kao u uvodnim minutama utakmice i ponovo je mladi Zečević pokazao raskošni talenat i sprečio protivničkog napadača da pošalje loptu u prazan gol domaćina.

A u sledećem napaduje na scenu je stupio Nikša Vujanović. Krilni fudbaler beogradskog tima veštim driblinzima po desnoj strani kaznenog prostora Mladosti oslobodio se svojih čuvara i došao do prostora da uputi šut ka golu.

To je uradio na maestralan način i loptu je poslao u rašlje gola Lučanaca za novu prednost Voždovca. Prvu izmenu na susretu izvršio je domaći strateg kada je u 59. minutu na teren poslao Mitrovića umesto Vaščuka Željan igre, željan golova bio je Burmaz, a malo je nedostajalo da u 69. dođe u sistuaciju jedan na jedan sa golmanom, ali je protivnički čuvar mreže bio brži.

Nova promena u taboru domaćina izvršena je u 72. minutu kada je upravo Burmaz mesto na terenu prepustio Teodoroviću. Četiri minuta kasnije Nešković je priredio solo prodor po levom krilu, ušao u sredinu i sa nekih 15 metara iskosa uputio solidan šut, ali je on završio u naručju golmana Stamenkovića.

Udarac iz daljine oprobao je i novopečeni mladi reprezentativac SrbijeMitrović, ali je lopta završila preko gola gostiju. Šef struke Voždovca izvršio je dvostruku promenu u 79. minutu kada su Jočić i Vujanović svoje mesto na terenu prepustili Mediću i Stoisavljeviću.

Imali su Zmajevi solidnu priliku u 85. minutu kada je Stoisavljević pokušao posle prekida, ali je taj udarac završio van okvira gola. Isti igrač je u 90. minutu uputio vrlo dobar udarac sa distance, golman Mladosti je nespretno intervenisao, lopta se odbila do Matije Mitrovića koji je postigao svoj prvenac u seniorskom fudbalu i praktično rešio pitanje pobednika. Glavni sudija produžio je susret za još četiri minuta, tokom kojih je žuti karton zaradio Mitrović, ali u nastavku nije bilo promene rezultata.

Trener u stručnom štabu ekipe iz Zaplanjske, gospodin Nikola Mitić, najpre je biranim rečima govorio o rivalu.

„Želeo bih da čestitam kolegi Saviću na minulom radu. Video se kvalitet prilikom analize u pripremi utakmice i njihova pozicija na tabeli to pokazuje“, kazao je perspektivni trener.

Dva tima iz vrha tabele priredila su sadržajnu fudbalsku predstavu.

„Videlo se da dolazimo posle reprezentativne pauze i da zbog toga energetski nismo bili na zadovoljavajućem nivou i na to moramo obratiti pažnju jer nas za mesec dana očekuje nova“, rekao je gospodin Mitić i dodao:

„Veći deo utakmice kontrolisali smo na način na koji želimo, ali nije lako sve vreme to raditi protiv ovako iskusne ekipe. Mogla je realizacija da bude bolja, ali raduje broj stvorenih šansi“.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Voždovac Mladost (L)