Železničar
Radnik
Voždovac sa igračem manje savladan u Lučanima
26.02.2024 fkvozdovac.rs

U okviru 22. kola Super lige Srbije susreli su se fudbaleri Voždovca i Mladosti iz Lučana , a meč je rezultirao trijumfom domaćina rezultatom 2:0 (0:0).

Od starta je meč odisao napetošću, a u prilog tome govori i kiša javnih opomena na obe strane. Kulminiralo je u 52. minutu kada je najiskusniji iz redova Zmajeva, Flemings, dobio i drugi žuti karton. Sa igračem manje, borbeni beogradski tim nije uspeo da izdrži pritisak iskusnog rivala koji je golovima Silue u 66. i Veličkovića u 82. minutu  zapečatio pobedu.

Startovali su Zmajevi ofanzivno po levoj strani, pa je tako srčana igra rezultirala podelom dva žuta kartona Pirgiću i Mitroviću već u prvim minutima susreta na štetu fudbalera Voždovca. Ovakav kriterijum samo je dodatno motivisao igrače pa je usledio „rafal“ akcija na protivnički gol. Prvo je to bio harmonizovan tandem Matić-Vujanović, a potom su se razigrali ponovo spretni Matić i neumorni Flemings, dok je najbliži da zatrese mrežu domaćina bio je Mitrović nakon šuta iz prekida.

U daljem nastavku igre Zmajevi su zadržali početnu inicijativu i preko mladog Petrovića, najboljeg strelca Omladinske lige kome je ovo bio debi kao starteru, strategijski gradili put ka protivničkom golu. Usklađenost Petrovića i Pirgića postala je rizična po fudbalere Mladosti u brojnim momentima, a posebno se može izdvojiti udarac glavom kojim se Petrović umalo upisao u listu srelaca.

Neumorne fudbalere Voždovca malo sreće delilo je od toga da prvi deo susreta okončaju u svoju korist, te su teren nakon prvih 45 minuta igre napustili pri rezulltatu 0:0.

Nije bilo teško zaključiti da će u nastavku postojati velika šansa i za podelu crvenih kartona, pa se takva pretpostavka i obistinila u 51. minutu, nakon što je oboreni Flemings sa zemlje ušao u kontaktni sukob sa protivničkim igračem i tako zaradio isključenje.

Kao da činjenica da Zmajevi igraju sa igračem manje nije bila dovoljna, kriterijum se nije menjao na gostujućoj strani. Za narednu opomenu na „meti“ je bio Kolarević. Uprkos situaciji, borili su se hrabro i u 66. minutu na terenu se mogla videti prava školska akcija Kolarevića koji je asistirao Petroviću a njega je malo veća preciznost delila od vodećeg pogotka.

Samo minut kaasnije, kaznili su ovu propuštenu priliku fudbaleri Mladosti i preko Ezea uspeli da zatresu mrežu ispred koje je do tada odvažno marširao Katić. Od tog trenutka koncentracija Zmajeva je pala, a Katić je pred golom imao posla.

On je u ključnim momentima demonstrirao izuzetnu bravuroznost i reflekse i tako neumorno čuvao mrežu svoje ekipe, sve do 82. minuta kada je ispred njega bio precizan Veličković i tako povećao vođstvo Mladosti na 2:0.

Treba naglasiti da su na ovom susretu debitovala čak tri mlada igrača: Miletić, Kolarević i Bubanj dok je Skrobonji ovo bila prva utakmica u ligi. Uprkos neumornom zalaganju i srčanoj igri, Zmajevi su pokazali nepokolebljivu posvećenost sve do poslednjeg minuta igre. Međutim, nažalost, i ovog puta se na Krov vraćaju bez plena koji im je izmakao iz ruku.

U narednom kolu Zmajevi će u svom „gnezdu“ dočekati ekipu Spartaka iz Subotice.

Utiske sa ovog dinamičnog susreta sumirao je šef stručnog štaba, Nikola Mitić.

Danas smo skupo platili neiskustvo. Znam da je bolno i teško za igračekada se ovakvi momenti dese, ali sa druge strane može da bude veoma dragoceno iskustvo.. Imali smo niz dobrih momenata i zadovoljan sam kako smo iskontrolisali te stvari. Kada je drugo poluvreme u pitanju ne bihkomentarisao utakmicu nakon crvenog kartona. Momci su dali sve od sebe ali opet smatram da su naši iskusniji igrači morali da reaguju bolje. Ovaj meč je gotov i tu nema promene. Važno je da se sada okrenemo susretu koji nas očekuje i dobro se pripremimo za Spartak iz Subotice”, zaključio je 32-godišnji stručnjak.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Mladost (L) Voždovac