Spartak ŽK
Zmajevi i dalje neporaženi, treći remi u nizu na "Krovu"
12.08.2023 Aleksandra Stojković

Detalj sa meča - foto: FK Voždovac

Fudbaleri Voždovca i Radnika sastali su se danas u okviru trećeg kola Super lige Srbije, utakmica na Krovu završena je nerešenim ishodom 1:1 (0:1).  Surduličani su već u četvrtom minutu stigli do vođstva preko Borka Duronjića, a konačan rezultat postavio je Mateja Stojanović autogolom posle kornera u 75. minutu. Domaći su od 80. minuta igrali sa igračem manje nakon što je Filip Damjanović zaradio crveni karton.

Hladan tuš za domaće igrače nastupio je u četvrtom minutu susreta kada je Borko Duronjić matirao golmana Katića i doveo Radnik u vođstvo.  Od tog momenta Zmajevi su imali terensku inicijativu i kontrolisali su sva dešavanja na terenu.

Jasna je bila namera izabranika Marka Savića da kroz pas igru dođu do protivničkog gola, dok je ideja gostiju bila oličena u izrazito defanzivnoj postavci kako bi se sačuvala prednost.  Imali su domaći nekoliko pokušajeva da posle prekida i centaršuteva sa boka dođu do izgledne prilike za gol, što im je prvi put pošlo za nogom u 18. minutu.

Tada je Đuričić solidnim centaršutem sa levog boka pronašao Teodorovića, ali nakon njegovog pokušaja volej udarca nije bilo veće opasnosti po gol gostiju.  Pet minuta kasnije Nešković je u dva navrata oprobao udarac van kaznenog prostora Radnika, međutim, oba puta je bio izblokiran.  Krilni fudbaler je u nekoliko navrata pokazao svoj talenat kada je veštim driblinzima po levoj strani  uspeo da se oslobodi svojih čuvara, a u 26. minutu je uputio i odličan centaršut ka Teodoroviću čiji pokušaj glavom je zaustavio golman Radnika

Nastavili su sa napadima domaći, a mladi Mitrović je u 38. minutu lucidnim dodavanjem iza poslednje linije pronašao Jočića koji je utrčao iz drugog plana, ali nije uspeo na željeni način da zahvati loptu i ta prilika je otišla u nepovrat. Ređali su se napadi Zmajeva po levoj strani, a onda je Vujanović u dva navrata pripretio sa desnog boka. Prvo je u 40. minutu iskosa sa desne strane, na ivici šesnaesterca, uputio šut ka golu Ranđelović, ipak taj pokušaj nije bio dovoljno snažan.  Isti igrač je u poslednjem minutu prvog poluvremena uputio znatno bolji udarac sa nekih 25 metara, a lopta je prohujala tik pored stative gola gostiju. Nakon toga igrači su otišli na petnaestominutni odmor.

Strateg domaćih je na startu drugog dela igre izvršio prvu promenu, umesto Teodorovića na terenu se našao Burmaz. Ofanzivno su ušli u nastavak meča Zmajevi, a mladi Mitrović je u 46. minutu šutem iskosa sa leve strane naterao golmana gostiju da krajnjim naporom interveniše.

Par minuta kasnije Vujanović se iznenada našao u gol šansi, ali nije uspeo da donese izjednačenje svom timu. U 52. minutu nakon kornera u prilici se našao mladi Zečević, ali je njegov šut izblokirao protivnički igrač. Usledio je novi udarac iz ugla za Zmajeve, ali nije bilo većeg uzbuđenja pred golom Radnika. Sve više su pretili igrači Voždovca, a novi udarac uputio je Vujanović.

Crnogorski fudbaler je u 59. minutu sa desnog boka ušao u sredinu, namestio se na šut, ali je na putu ka golu lopta pogodila nekog od igrača i mreža Surduličana je ostala netaknuta. Posle novog kornera za Zmajeve u prilici se našao Kojić, ali nije uspeo na željeni način da zahvati loptu i ostao je gol prednosti za goste. U 67. minutu Jočić je atraktivno pokušao da iskoristi dodavanje Vujanovića, međutim, lopta je završila preko gola gostiju.

Dvostruka promena u timu ekipe iz Zaplanjske izvršena je u 69. minutu kada su Vaštuk i Novevski ušli u igru umesto Kojića i Đurđevića. Pet minuta kasnije umesto agilnog Vujanovića, šansu sa klupe dobio je Blagojević. U 75. minutu domaći su izveli deseti korner na utakmici, a upravo posle tog došlo je do promene rezultata.

Matija Mitrović je izveo udarac iz ugla, a rezervista Mateja Stojanović je nespretno reagovao tom prilikom i poslao je loptu u svoju mrežu, čime je Voždovac došao do izjednačenja. Filip Damjanović je u 80. minutu zaradio crveni karton. Reagovao je nakon toga trener Savić i na teren je poslao Lukića umesto Mitrovića. Novu javnu opomenu u beogradskom timu zaradio je Nikola Zečević, ovoga puta glavni arbitar je pokazao žuti karton. U sudijskoj nadoknadi igralo se još pet minuta.

Šef stručnog štaba kluba sa Dušanovca, gospodin Marko Savić, izneo je svoje utiske posle meča.

„Zadovoljan sam igrom, ali rezultatom ne možemo biti zadovoljni. Bila je teška utakmica, što smo manje više i očekivali. Gosti su ranim golom otvorili duel na pravi način. Znali smo da su kompaktna i organizovana ekipa, da se brane sa 10 igrača iza lopte i da nije lako pronaći rešenje za to. Stvorili smo dovoljan broj šansi da pobedimo, ali nismo uspeli u tome“, poručio je strateg Voždovca i dodao:

„Da bismo pobeđivali moramo biti bolji u završnoj trećini terena, gladniji, ambiciozniji i konkretniji. Lako je verovati u ideju kada je sve dobro, ali kada rezultati izostanu onda treba da pokažemo ko smo, šta smo i da li verujemo u to što radimo. Ja verujem i siguran sam da će sve biti u redu, jer prvenstvo je maraton, a odigrana su samo tri kola“.