Voždovac
Napredak
Mladost (L)
Ivanjičani iskopali bod na "brdu"

Čukarički je uz šampiona Crvenu Zvezdu jedini osvojio svih šest bodova u prva dva kola Super lige, a večeras za rivala ima Javor Matis koji je takođe uspešno startovao i na svom kontu ima uknjižena četiri boda. Belo-crni u startu imaju terensku inicijativu, a posle greške Obradovića omaleni Miladinović je bio strelac u 15. minutu. Javor je brzo uzvratio, igrao se 18. minut kada je Gojković idealnim centaršutem na drugoj stativi pronašao Tanka, kome je preostalo samo da se pokloni i pošalje loptu u mrežu.

Posle malo življeg početka uvukla se letargija u redove obe ekipe, igra se nepovezano sa puno grešaka, a svojim nepravovremenim odlukama i sudija Živković je unosio nervozu kod igrača. Jedinu, ali baš dobru priliku nisu uspeli da realizuju domaći igrači u 43. minutu, Miladinović je sjajno uposlio Ivanovića, a ovaj sa desetak metara uzdrmao prečku.

Igra početkom drugog poluvremena više liči na prijateljski nego takmičarski meč. Tek u 58. minutu beležimo pokušaj Ivanovića sa 13-14 metara, golman Ivanjičana Manojlović je bio dobro postavljen pa je lopta završila u njegovom naručju. Čukarički do novog vođstva stiže u 69. minutu, posle kornera koji je izveo Docić najsnalažljiviji u gužvi bio je Uroš Drezgić. Nakon novog vođstva ˝brđani˝ dolaze do igre, Stevanović je u 77. minutu dobro zagrejao dlanove Manojloviću šutem sa oko 13-14 metara iskosa.

U periodu kada su stabilizovali igru domaći igrači prave kardinalnu grešku u odbrani u 80. minutu, konkretno Ćalasan. Prvo je pogrešno dodao loptu na ivici kaznenog prostora protivničkom centarforu Ibrahimu Tanku, a potom ga bespotrebno sa leđa oborio za penal. Siguran egzekutor sa bele tačke je Gojković, rezultat je ponovo izjednačen. Do završetka utakmice domaći na sve načine pokušavaju da stignu do trećeg pogotka i pobede, ali im to nije uspelo, pa gosti nose veliki bod u Ivanjicu.
Belo-crni već u petak od 18 sati gostuju na ˝krovu˝ novajliji u eliti IMT-u, dok Javor u nedelju, u večernjem terminu, dočekuje učesnika kvalifikacija za Ligu šampiona TSC.

ČUKARIČKI - JAVOR MATIS 2:2 (1:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Živković Aleksandar. POM.SUDIJE: Grujić Jovan i Antić Nikola. STRELCI: Miladinović 15. i Drezgić 69.min (Čukarički), Tanko 18. i Gojković 81.min (k.u.) (Javor Matis). ŽUTI KARTONI: Sisoko, Tošić i Adžić (Čukarički), Manojlović (Javor Matis)
ČUKARIČKI: Filipović, Tošić, Docić, Stevanović, Ivanović (Adžić), Sisoko (Alinvi), Badamosi (Endiaje), Drezgić, Ćalasan, Miladinović (Stojanović), Nikčević (Ovusu).
JAVOR MATIS: Manojlović, Obradović, Gojković (T.Petrović), Tanko, Dolmagić (Ilić), Miletić, Gigić (Bosić), Eliomar (Z.Petrović), Dukure, Tojčić, Kembel (Kopitović).

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Čukarički Javor Matis