Radnički (N)
Evrogol Stankovića za pobedu Čukaričkog u Ivanjici
10.12.2023 FK Čukarički

Evrogol Stankovića za pobedu Čukaričkog u Ivanjici--

Drugi put za samo četiri dana Čukarički je savladao ekipu Javora, ovoga puta u okviru Super lige Srbije, na gostovanju u Ivanjici – 1:2. Presudio je evrogol Nikole Stankovića, jedan od najlepših ove sezone, prinudni desni bek zahvatio je volej sa 25 metara, Manojlović nije imao šanse. Prethodno, Brđani su u vođstvo došli preko Ivanovića u osmom minutu, izjednačio je Bosić u 55. minutu.

Čukarički je iskoristio već prvu šansu na utakmici, u osmom minutu posle velike greške Miloševića odlično je reagovao Miladinović, ušao je u protivnički šesnaesterac i prelepo proigrao Ivanovića, koji je lako ubacio loptu u tada već praznu mrežu Javora, sa pet metara – 1:0. Bio je ovo gol Đorđa Ivanovića na četvrtom uzastopnom meču u domaćim takmičenjima.

Imao je šansu Javor u 20. minutu, Bosić je dobio malo prostora i odmah je šutirao iz okreta, lopta je zakačila Jovanovića i završila je ipak u korneru. Pet minuta kasnije malo je nedostajalo da Čukarički duplira prednost u 25. minutu, posle prelepe akcije Adžić je centrirao sa leve strane, a Miladinović šutirao, ali je odbrana Javora uspela da ga izblokira u poslednji čas.

Dve fanastične prilike u jednoj akciji imao je Javor za izjednačenje u 43. minutu, pogrešila je odbrana Čukaričkog, lopta je došla do Gigića, koji je najpre šutirao sa 14 metara, Filipović je maetralno odbranio, lopta se ponovo odbila do Gigića, koji je potom šutirao sa 12 metara, ali je golman Brđana još jednom pokazao klasu. Mogao je to u prvom minutu nadoknade da kazni beogradski tim, Miladinović je prelepo proigrao Cvetkovića, koji je bio u idealnoj poziciji, ali je nešto lošije šutirao sa 15 metara, dovoljno da Manojlović taj udarac odbrani.

Zapretio je Javor na startu drugog poluvremena, ponovo preko Gigića, koji je šutirao iskosa sa desne strane, ali je bio neprecizan, lopta je otišla pored Filipovićevog gola. Uzvratio je u 52. minutu gostujući tim, kombinovali su Adžić i Miladinović, prvi je pronašao omalenog vezistu, koji je šutirao sa 16 metara, ali je Manojlović uspeo da izbije loptu u korner. Odmah potom šansa na drugoj strani i izjednačenje. Tanko je izdržao duel sa Nikčevićem, povukao je loptu do Bosića, koji je primio loptu, namestio se i fantastičnim udarcem sa 16 metara savladao je Filipovića – 1:1.

U 59. minutu lepa akcija Brđana, ali loša završnica, Adžić je driblingom izbacio čuvara, dodao do Miladinovića, koji je sa 20 metara šutirao preko gola Ivanjičana. Tri minuta kasnije probao je i Cvetković, šutirao je iz teške pozicije, iskosa sa leve strane sa sedam metara, ali je Manojlović uspeo da odbrani. Mogli su Ivanjičani do preokreta u 66. minutu, ali nisu imali sreće, Gojković je pored statične odbrane Brđana dodao do Bosića, koji je sa deset metara šutirao, pogodio je stativu.

Odmah šansa na drugoj strani, Kovače je inicirao dupli pas sa Miladinovićem, izašao je sam ispred golmana Manojlovića, ali mu je ovaj maestralno odbranio šut, sprečivši novo vođstvo Čukaričkog. U 71. minutu Čukarički je preko Ivanovića postigao pogodak, ali je on posle nešto duže VAR provere poništen zbog ofsajda. U toj situaciji, Adžić je prebacio odbranu domaćina, Cvetković je sjajnim povratnim pasom uposlio je Ivanovića, čiji je udarac sa osam metara bio neodbranjiv. Sudije su potom procenile da je u začetku akcije Ivanović bio u ofsajd poziciji.

U 87. minutu nije poklekla odbrana Ivanjičana, dva puta je izlokiran Miladinović, lopta se odbila do Sisoka, koji je pokušao sa više od 20 metara, ali je šutirao preko gola Manojlovića. Ipak, golman Javora je kapitulirao u 88. minutu, korbner je izveo Adžić, odbrana domaćina je izbila loptu, a Stanković je na 25 metara od gola zahvatio volej i prelepim udarcem savladao je golmana Ivanjičana – 1:2.

Javor - Čukarički 1:2 (0:1)

Strelci: 0:1 – Ivanović u 8, 1:1 – Bosić u 55, 1:2 – Stanković u 88. minutu. Stadion Javora u Ivanjici. Gledalaca: 300. Sudija: Aleksandar Živković. Pomoćnici: Stefan Vojnić i Nikola Antić. Žuti kartoni: Dolmagić, Bosić, Gojković, Milošević (Javor), L. Subotić (Čukarički).

JAVOR: Manojlović, Bosić, Dolmagić (od 56. Ilić), Dukur, Gigić (od 76. Žunior), Gojković (od 90+1. Ratković), Tanko, Kopitović, Milošević, Obradović, Petrović (od. 76. Eliomar).

ČUKARIČKI: Filipović, Adžić (od 90+3. Endijae), Cvetković, Ivanović, Jovanović (od 60. Kovačević), Kovač, Miladinović, Nikčević (od 79. Tošić), Sisoko, Stanković, L. Subotić.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Javor Matis Čukarički