Mladost (L)
Napredak
Partizan
Beograd

5: Žuti karton (90+6') Odlična partija golmana tima iz Humske. 6 odbrana je zabeležio na meču.

4: Do 69. minuta Postigao je gol iz penala i držao je vezni red na današnjoj utakmici.

4: Izborio je penal za svoj tim kada ga je uklizao Rodić.

4: Do 89. minuta Žuti karton (89') Postigao je gol i to je bilo sve od njega, ali i sasvim dovoljno.

4: Dobra partija Norvežanina. Imao je par dobrih driblinga, a posle jednog od njih je pronašao Saldanju za gol u 66. minutu.

4: Dobra partija kapitena Partizana. Imao je intervenciju sa gol-linije u prvom poluvremenu.

3: Nije bio toliko zapažen, ali dobra partija ako pogledamo njegove godine i iskustvo.

3: Od 89. minuta (umesto Saldanje) Ušao da pomogne defanzivi, u tome je i uspeo.

3: Do 79. minuta Nije bio toliko zapažen danas, ali mu je najvažnije da je njegov tim pobedio.

2: Od 69. minuta (umesto Natha) Imao je nekoliko izgubljenih lopti u ključnim trenucima utakmice, ali to nije poremetilo crno-bele.

2: Nije mogao da zadrži Bukarija, ali je ipak Partizan slavio.

2: Od 79. minuta (umesto Kalulua) Neverovatna dva promašaja je imao iskusni napadač.

4: Od 65. minuta (umesto Nedeljkovića) Konačno prvenac u prvenstvu, i to u kakvom trenutku. Postigao je gol sa pet metara za 2:1.

4: Od 46. minuta (umesto Mijailovića) Ne može Zvezda bez Gabonca. Držao je čitav vezni red u drugom poluvremenu. Imao je odličan šut iz slobodnjaka koji je još lepše odbranio Jovanović.

4: Do 89. minuta Dobro je izgledao Korejac. Stvorio je dosta šansi i imao je dobar šut koji je odbranio Jovanović.

4: Jedan od boljih u ekipi Zvezde je bio kapiten Dragović. Imao je nekoliko ključnih intervencija u zadnjoj liniji, ali nije uspeo da interveniše kod drugog gola kada je Saldanja ostavljen sam.

3: Od 46. minuta (umesto Olajinke) Izgledao je bolje od Olajinke, ali ništa konkretno nije pokazao.

3: Od 89. minuta (umesto Hvanga) NIšta konkretno, ali malo je vremena i imao.

3: Protrčao je Stojkovića i centaršutom pronašao Ndijaea za gol. Ali to je bilo sve od njega.

3: Imao je dve dobre odbrane, ali je i primio dva gola.

3: Ostavio je Saldanju samog kod drugog gola Partizana. To baca senku na nekoliko dobrih intervencija.

2: Do 45. minuta Ništa nije pokazao Nigerijac.

2: Do 65. minuta Nije se dobro pokazao danas mladi desni bek, ali čim je izašao, preko njegove pozicije je Saldanja ostavljen sam i postiže pogodak.

2: Do 45. minuta Nije se video na terenu zadnji vezni Crvene Zvezde.

2: Iskusni levi bek je bio nesmotren u svom šesnaestercu i skrivio je penal u 39. minutu koji je iskoristio Natho.

1: Očajna partija napadača Zvezde. Čak 5 ZICERA je uspeo da promaši. Najviše se ističe onaj u poslednjem minutu glavom kada je sa 5 metara prebacio čitav gol.

Zvezda ne želi na centru Srđana Jovanovića, Grobari i dalje u bojkotu

Foto ilustracija: Telegraf/Nikola Tomić/Wikipedia, Marko Jovanović

171. većiti derbi nije ni počeo a uveliko varniči na relaciji Sudijska komisija Crvena Zvezda, koja je zatražila izuzeće sudije Srđana Jovanovića. Nikako ne mogu da mu oproste greške sa utakmice od pre deset derbija. Na sve to odgovara Dejan Filipović da je Jovanović potom odsvirao nekoliko derbija besprekorno.

- Ne komuniciramo sa klubovima. Poštujemo institucije kakve su Crvena Zvezda i Partizan, ali poštovanje mora da bude obostrano. Ne želimo nikoga da saplićemo. Nemamo nikakvih skrivenih namera. Naš jedini cilj je da imamo najboljeg sudiju na terenu jer je situacija u prvenstvu delikatna. Jovanović ima znanje, iskustvo i autoritet da vodi tu utakmicu – uveren je Filipović.

U Crvenoj Zvezdi su dosledni i kažu da je stav menandžmenta da ne prihvataju da igraju večiti derbi ukoliko se ne promeni odluka o delegiranju sudije Srđana Jovanovića. Predsednik kluba Svetozar Mijailović u saopštenju piše o Jovanoviću kao osvedočenom navijaču Partizana. Navodi da je pozadina svega tinjajući rat sa vrhuškom FS Srbije.

- Smatramo da najva delegiranja Jovanovića predstavlja nastavak organizovane hajke protiv Crvene Zvezde od strane generalnog sekretara Jovana Šurbatovića i predsednika sudijske komisije Dejana Filipovića, dok su ostali rukovodioci FSS nemi posmatrći – kaže prvi čovek kluba i ostavlja mogućnost da se odluka promeni. Čeka se konačna odluka na današnjoj vanrednoj sednici Upravnog odbora.

Na drugoj strani brda, u Humskoj, burno je mesecima na relaiji uprava kluba i najzagriženija navijačaka grupa Grobara. U poruci najvatrenijih navijača stoji da se ne kupuju karte za južnu tribinu. Grupa Grobara oglasila se zvanično, putem društvenih mreža, poručivši da bojkot ostaje na snazi, jer “ sa uništiteljima kluba nema kompromisa”.

“Nije laka odluka uskratiti podršku igračima u jednoj od najvažnijih utakmica sezone, ali naša borba se mora nastaviti. Ljudi koji vode klub ne zaslužuju ni mrvu kompromisa. Situacija je vrlo jednostavna, potrebno je da Miloš Vazura podnese ostavku i mi se iste sekunde vraćamo na JNA. Dokle god je situacija u klubu ovakva kakva je, dokle god je prvi čovek kluba i njegov profit važniji od nas, dotle će trajati ova mučna situacija za naše igrače. Svako ko na taj dan misli da treba da bude uz klub, neka to uradi, ali sa istoka i zapada. Jug mora biti prazan i molimo da se ta odluka ispoštuje” kaže se u saopštenju najvernijih pristalica crno-belih.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Partizan Crvena zvezda