Javor Matis
Crvena zvezda se učvrstila na liderskoj poziciji ubedljivom pobedom nad Radničkim 1923
17.03.2024 mojacrvenazvezda.net

Detalj sa meča - foto: facebook.com/crvenazvezdafk

Fudbaleri Crvene zvezde su ubedljivo savladali Radnički iz Kragujevca sa 5:0 na stadionu “Rajko Mitić” u okviru 26. kola Superlige Srbije. Sjajnu partiju su prikazali crveno-beli, a navijačima na tribanama Marakane su radost golovima redom donosili dvostruki strelac Šerif Endiaje, potom Marko Stamenić, In Bom Hvang i Aleksandar Katai. Asistencije su upisali Gelor Kanga, Srđan Mijailović, Mirko Ivanić, Piter Olanjinka i In Bom Hvang.

Naši prvotimci su krenuli ofanzivno od starta utakmice, pa su tako prvi zapretili Zvezdini bekovi. Mijailović je šutirao u četrvtom, a potom i Rodić u osmom minutu, ali nisu uspeli iskusni igrači da matiraju golmana iz Kragujevca. Igrao se 10. minut meča kada je Mijailović pokušao sa više od 20 metara, a Leković je krajnjim naporima izbacio loptu, koja je neposredno odskočila ispred njega, u korner.

Upravo nakon udarca iz ugla izabranici Vladana Milojevića su stigli do prednosti. Kangi se posle kornera vratila lopta, a on je opet podigao u kazneni prostor, gde je odlično na drugoj stativi reagovao Marko Stamenić, koji je u padu šutirao i poslao loptu u mrežu.

Mogli su crveno-beli u 17. minutu da dupliraju vođstvo preko Bukarija. Ivanić je odličnim driblingom na levoj strani terena lako izbacio iz igre Risitća, te hiruški preciznim centaršutem gađao reprezentativca Gane, koji je pokušao glavom ispred Dadića, ali je Leković refleksno odbranio veliku šansu.

Nije trebalo mnogo izabranicima Vladana Milojevića da stignu do drugog gola, a najveće zasluge su pripale našem centarforu u 20. minutu. Endiaje je petom zatresao mrežu na oštar centaršut Mijailovića sa desnog boka, a “štikla” Senegalca je izazvala mnoštvo aplauza sa tribina Marakane.

Golovi su dali na samopouzdanju našim igračima, pa je u 32. minutu viđena nova dobra prilika u protivničkom šesnaestercu. Raspoloženi Ivanić se “ušunjao” u kazneni prostor i odložio povratnu za Hvanga, ali borbeni vezista posle sjajne kretnje nije uspeo da precizno uputi udarac iz neposredne blizine, dok je lopta završila na spoljnom delu mreže.

U istom ritmu je nastavila naša ekipa i na početku drugog dela igre. Nakon što je štoper Radničkog 1923 – Simović dobio crveni karton, stigla je Zvezda i do trećeg gola. Ponovo je pogodio Šerif Endiaje u 50. minutu, nakon dodavanja Ivanića u peterac, pa je drugim golom na meču potvrdio zavidnu formu.

Potom je pokušao Bukari desno iskosa unutar kaznenog prostora, ali je Leković izbacio loptu u korner u 55. minutu. Kanga je brzo izveo udarac iz ugla i pronašao visokog Djigu, koji je bio dominantan u skoku, ali ne i precizan.

Sjajnu partiju u dotadašnjem delu utakmice je mogao da kruniše golom Mijailović, ali iskusni defanzivac nije uspeo da realizuje situaciju jedan na jedan sa čuvarom mreže Radničkog u 59. minutu, dok ga je pre toga proigrao Ivanić u kontri Zvezde.

U listu strelaca upisao se In Bom Hvang u 68. minutu, te je povisio rezultat na 4:0. U toku same akcije Olanjinka je biciklicom prevario defanzivca Radničkog i poslao loptu u srce šesnaesterca, gde je reprezentativac Južne Koreje spretno poturio nogu i matirao Lekovića. Posle dva minuta fudbala u nastavku, lukavo je gađao Hvang iz slobodnog udarca, ali je golman rivala bio dobro postavljen.

Pukla je petarda na Marakani u 76. minutu, kada je Katai napravio niz driblinga i sjajnim potezima zaobišao odbrambene igrače tima iz Kragujevca, a onda snažnim udarcem poslao loptu u sam ugao gola. Magiko je postavio konačan rezultat i potvrdio ubedljiv trijumf beogradskih crveno-belih u 26. rundi domaćeg prvenstva.

Crvena zvezda – Radnički 1923 5:0 (4:0)

Stadion: “Rajko Mitić”. Gledalaca: 18241. Sudija: Jovan Šegrt. Strelci: Stamenić u 10, Endiaje u 20. i 50, Hvang u 68. i Katai u 76. minutu za Crvenu zvezdu. Žuti kartoni: Simović, Ristić, Zorić (Radnički 1923). Crveni karton: Simović (Radnički 1923).

Crvena zvezda: Glazer, Mijailović, Djiga, Spajić, Rodić (od 80. Radojević), Stamenić (od 63. Mimović), Kanga (od 63. Katai), Hvang, Bukari, Ivanić (od 63. Olajinka), Endiaje (od 70. Sremčević). Rezerve: Popović, Šljivić, Katai, Olanjinka, Kraso, Radojević, Sremčević, Milosavljević, Mimović, Nikolić.

Radnički 1923: Leković, Ristić (od 67. Bukumira), Šerbečić, Simović, Dadić, Aleksić (od 67. Aleksić), Ćosić, Vidosavljević (od 67. Ivelja), Gluščević, Bevis (od 51. Zorić), Sahli (od 51. Mitrović). Rezerve: Mladenović, Zorić, Djurić, Milošević, Mitrović, U. Vidović, Ivelja, Adžić, M. Vidović, Bukumira, Tomić.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Crvena zvezda Radnički 1923