Brodarac se revanŔirao Torlaku za jesenji poraz

Torlak i Brodarac se nalaze pri vrhu tabele, ali bez aspiracija na plasman u viÅ”i rang, pa je danaÅ”nja utakmica prilika da u rasterećenoj igri takmaci pokažu svoje umeće. Počelo je golom gostiju već u 4. minutu, strelac za Brodarac bio je Jovanović.Ā

Ā

Torlak potom za dva minuta ćerda dve izuzetne prilike. Prvo posle divnog pasa Stojanovića u 15. minutu sam pred golmana gostiju izbija GrubiÅ”ić, njegov Å”ut sa 5 metara brani Marić i loptu Å”alje u korner, a nakon udarca iz ugla pred Marićem se naÅ”ao Janković, golman Brodarca je joÅ” jednom fantastično intervenisao i sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Lopta je viÅ”e u posedu domaćih igrača, igraju ofanzivnije, dok se gosti srčano brane, a iz brze tranzicije pokuÅ”avaju da ugroze Å efika. Nakon jednog brzog kontranapada i pasa Ilića u izglednoj Å”ansi se naÅ”ao Stajković u 32. minutu, nije bio dovoljno skoncentrisan pa je loptu poslao kraj gola sa nekih 7-8 metara udaljenosti.

ViÅ”e od igre u nastavku imaju gosti, vode se miÅ”lju da je napad najbolja odbrana i tako čuvaju stečenu prednost, a Jovanović je u 59. minutu opasno pripretio sa 16 metara, lopta je nakon njegovog Å”uta prohujala kraj same stative. Od 61. minuta domaći nastupaju sa 10 igrača, zbog drugog žutog kartona isključen je Jovančić.

Brojčanu nadmoć pokuÅ”ali su da iskoriste gosti, Tabaković u 64. minutu Å”utira sa 18 metara lopta je zavrÅ”ila na zaÅ”titnoj ogradi iza gola domaćih, kao i posle Zečevićevog udarca sa iste razdaljine u 70. minutu. Samo 9 minuta posle isključenja domaćeg, zbog drugog žutog kartona isključen je i gostujući igrač Lekić, pa je na terenu ponovo nastupila brojčana ravnoteža.Ā

Poslednjih petnaestak minuta Torlak je preuzeo inicijativu sa željom da izjednači i izvuče makar bod, ali nije u tome uspeo. Brodarac se tako revanÅ”irao za proÅ”lojesenji poraz kod kuće kada je Torlak trijumfovao sa 3:1. Narednog vikenda na programu je 19. kolo, Torlak je ponovo domaćin ovog puta ekipi Budućnosti iz Dobanovaca, dok Brodarac dočekuje fenjeraÅ”a iz Obrenovca, tim Radničkog.

TORLAK - BRODARAC 0:1 (0:1)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Međedović Jelena. POM.SUDIJE: Stojanac Aleksandra i Jovanović Ivana. STRELAC: Jovanović 4.min (Brodarac). ŽUTI KARTONI: Jovančić, Stojanović i GrubiÅ”ić (Torlak), Lekić i Ilić (Brodarac). CRVENI KARTONI: Jovančić 61.min (drugi žuti) (Torlak), Lekić 70.min (drugi žuti) (Brodarac).

TORLAK: Å efik, Jovanović(Đurović), Jovančić, Hebilji, Mitrović, Pražić, GrubiÅ”ić, Lakić (Malić), Janković, Vuković, Stojanović.

BRODARAC: Marić, LekićĀ  Marjanović, Miljković, Ilić, Tabaković (Jovićević), Atanasijević (Đilas), Jovanović (Sretenović), Barović, Stajković (Tejić), Zečević.