Treća uzastopna pobeda Novobečejaca
07.11.2022 Stevan Davidović

Posle neÅ”to slabijeg starta u Prvoj ligi Vojvodine, rukometaÅ”i novobečejskog Jedinstva uÅ”li su u pozitivnu seriju, od četiri utakmice bez poraza. Posle nereÅ”ene igre na domaćem terenu sa vodećim Potisjem Pleteksom iz Ade (24:24) i promene trenera usledile su tri uzastopne pobede. Posle odlaska Miljana Stanića u Doboj, gde je preuzeo Slogu, na klupu Jedinstva vratio se provereni stručnjak Mihajlo Petković iz susednog Bečeja, koji je prosto preporodio ekipu.

Novobečejci su pod njegovim vođstvom najpre u gostima pobedili Novu Pazovu (24:27), potom na domaćem terenu,u derbiju severnog Banata, Hercegovinu iz Sečnja (35:30), da bi zablistali i na gostovanju u susretu sa Metalcem, u Futogu.

U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba, igrao se gol za gol, da bi domaći golom Đorđa Stanojeva u poslednjem minutu na odmor otiÅ”li zadovoljniji (14:13). U nastavku druga priča i dominacija Novobečejaca. Razigrao se Vladimir Antonović i sa tri uzastopna gola doneo svom timu prednost (14:17), koju su izabranici Mihajla Petkovića znalački čuvali. Domaći rukometaÅ”i su blizu izjednačenja bili u 47. minutu kada je Luka Stanojević smanjio prednost gostiju na (20:21). Međutim gosti iz Novog Bečeja su odmah uzvratili i serijom golova Ivana Spasojeva i mladog Damira Bleskanja ugasili sve nade domaćih rukometaÅ”a da u ovom susretu mogu neÅ”to viÅ”e učiniti. Za igrača utakmice proglaÅ”en je Vladimir Antonović iz novobečejskog Jedinstva.

Metalac ā€“ Jedinstvo 26:30 (14:13)

Sportska hala u Futogu. Sudije:Crnjanski i Bubanja (Bačka Palanka). Isključenja Metalac 14, Jedinstvo 18 minuta. Sedmerci: Metalac 6 (4), Jedinstvo 4 (0).

METALAC: Đokić, Kokić 4 (2), Penezić, Rodić 3, Stojanović 9 (2), Stanojev 3, Jovičić 1, M. Mandić, Devetak 3, Fat, Grdinić 3, Leđanov, Varajić,Ā  L. Mandić.

JEDINSTVO: U. Gligić, Vujackov 1, Crnjin, D. Bleskanj 5, Milićević, S. Ristić 4, Macura 1, Labus 4, M. Gligić 1, Spasojev 7, Antonović 7, Radin, OtaÅ”ević, Živkov.

Tekst i foto: Stevan Davidović