Nikola Mirić 22
8'
8'
Burmaz ugasio fenjer

Grafičar nastavlja takmičenje kroz play-out, a prvi protivnik mu je poslednjeplasirani Kabel, koji je ovog proleća izgubio svih 9 odigranih utakmica. Domaći meč otvaraju pogotkom u 4. minutu, Nikola Mituljikić je asistirao Burmazu, ovaj sa 3-4 metra loptu lagano poslao u mrežu.
Nikola Stajić u 12. minutu propušta lepu priliku da udvostruči prednost, loptu je sa svega 7-8 metara prebacio preko gola. U 14. minutu Burmaz je uzvratio asistenciju Nikoli Mituljikiću za 2:0. Ovog puta uloge su bile promenjene. Treći gol za domaće je ponovo delo dvojca Nikola Mituljikić - Burmaz, samo što je ovaj put centarfor Grafičara glavom loptu poslao u gol u 31. minutu.
Kabel do prve dobre prilike stiže u 38. minutu, Internacionalac iz Rusije u redovima gostiju Martinkevič je tukao glavom sa 6 metara, Manojlović intervenisao poput pantera. To je ujedno bilo sve od zanimljivih detalja iz prvog perioda igre.
Igra u nastavku je dosta nezanimljiva i bez značajnih dešavanja sve do 68. minuta kada je Burmaz iskoristio nesporazum u odbrani gostiju i postigao het-trik. Samo 3 minuta kasnije Vidić se našao u idealnoj poziciji, ali iako neometan loptu sa desetak metara šalje visoko iznad gola Kabela.
Potom se i Bačanin u 78. minutu našao sam pred golom gostiju, ali je dekoncentrisan i šutira pravo u golmana Barjaktarova. U 80. minutu u kaznenom prostoru gostiju je oboren Bačanin, isti igrač je uspešno izveo kazneni udarac.
Rezultatom 5:0 je završen ovaj duel neravnopravnih rivala, a Grafosi naredno kolo idu u goste Bačkoj, dok Kabel dočekuje Mačvu.

GRAFIČAR - KABEL 5:0 (3:0)

STADION: Rajko Mitić-jug veštačka trava. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Jakovljević Mladen. POM.SUDIJE: Novaković Ilija i Jeremić Stefan. STRELCI: Burmaz 4, 31. i 68, N.Mituljikić 14. i Bačanin 81.min (k.u.) (Grafičar). ŽUTI KARTONI: Ponjević, Leković i Lambulić (Grafičar).
GRAFIČAR: Manojlović, Petrović, Burmaz, Vasiljević (Šiškov), N.Mituljikić (Vidić), J.Mituljikić (Lambulić), Ponjević, N.Stajić, Bačanin, Leković (Mrkela), M.Stajić (Lazić).
KABEL: Barjaktarov, Novaković, Radmilović, Martinkevič (Jakovljević), Kokanović, Kerkez (Pantić), Radić (Kačavenda), Pavlica (Nijemčević), Mirić (Stojanović), Pius, Jelenković.

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Prva liga Srbije - Play Out RFK Grafičar Kabel