Ribnica lako sa Nišlijama

Laka pobeda "musketara" - detalj sa utakmice Ribnica-Niš

Posle šokantnog poraza u Subotici, Ribnica je u meč sa ekipom Niša ušla bez libera Krstevskog i korektora Ketržinskog, a postava "musketara" bez Todorovića, Safanova, Ubiparipa bila je vrlo interesantna. Primačka dijagonala Pantić-Seizović i korektor Pajić jako dobro su ušli meč predvođeni odličnim Petkovićem na poziciji dizača. Ribnica je brzo stekla prednost,a posle serije servisa Branislava Seizovića "musketari" su došli do dvocifrenog vođstva 16-6. Usledio je kratkotrajni trzaj Nišlija posle dva bloka Stojkovića, ali je domaći sastav rutinski završio ovaj deo igre 25-14.

U drugom setu Ribnica je krenula vođstvom 5-3, ubrzo su Nišlije došle do prednosti 7-8, ali to je bilo sve od njih u ovom delu igre. Odlični servisi domaćih, dobra igra u polju i siguran napad, pre svih Pantića, doneli su Kraljevčanima ubedljivo vođstvo 21-14. Ribnica je na servise iskusnog Slobodana Milovanovića došla do osam set lopti, drugu je iskoristila za konačnih 25-17 i vođstvo od 2-0 u meču.

Posle poraza u Subotici odlična rekacija odbojkaša Ribnice i brza pobeda protiv nejakih Nišlija Foto: Subotica Info

Trener gostiju Dragan Svetozarević na početku trećeg seta promenio je postavu, iz startne su na terenu ostali Jelić i Mašulović,a šansu su dobili "klinci" sa klupe. I Nišlije su odlično počele, vođstvo 2-5, 4-7, 10-12, da bi Ribnica prvi put u ovom setu povela pri rezultatu 14-13. Najefikasniji igrač domaćih u ovom meču Dimitrije Pantić ustupio je svoje mesto Žarku Ubiparipu koji je smirio prijem i omogući bolji prvi napad. Ribnica je ubrzo povela 20-17 i rutinski završila posao u ovom setu sa dva poena veterana Milovanovića 25-20 i konačnih 3-0.

RIBNICA - NIŠ 3 - 0 (25-14, 25-17, 25-20)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: A. Petrović (Užice) i V. Jović (Kragujevac).

RIBNICA: Pantić 11, Seizović 9 ( 3gr), Stefanović 4 (1 bl), Pajić 9 (1 bl, 2 sg, 2 gr), Todorović, Safanov, Bićanin, Ubiparip 1, Milovanović 2 (1 bl), Gajović 7 (3 bl), Peković (libero), Petković Trener: M. Simojlović.

NIŠ: Pržić 8, Mašulović 13 ( 2 as, 7 gr), Savić 3 ( 4gr), Jović (libero), Đokić, Milovanović 2 (1as), Miljković, Konstadinović 1 (bl), Stojković 3 ( 2bl), Živanović 2 (1 as), Cvetanović, Jelić 9 (7 gr), Raoš (libero), Jovanović Trener: D. Svetozarević.