46'
21  Andrija Milić
46'
Treći poraz OFK Žarkova u nizu, bodove odnela OFK Bačka

Utakmicu ispod prvoligaškog proseka odlučila je greška golmana OFK Žarkova Nemanje Jevrića u dubokoj sudijskoj nadoknadi, iz koje su Bačkopalančani postigli gol i poneli bodove kući. Bio je to treći poraz domaćina u nizu, posle odličnog početka sezone.

Inicijativa domaćina na početku, Gojkov je u 4. minutu šutirao iznad prečke. Gosti su zapretili u 17. minutu, zapaženi Mijatović oštro je šutirao iz punog trka sa levog boka pored stative. Do odlaska na odmor novi udarci Gojkova i Čarapića za OFK Žarkovo, uz šansu Markovića za OFK Bačku.

U 53. minutu slobodan udarac za domaći tim izveo je Strahinja Jovanović, loptu je odbio Milojević. Bek OFK Bačke Milenković uspešno je prošao po desnoj strani i bio zaustavljen u petercu. Šutirali su Gojkov i Dostanić prema golu gostiju iz raznih pozicija, ali bez uspeha. Sporna situacija u 82. minutu pred golom OFK Bačke, domaćini su tražili penal posle prekršaja nad Gojkovim u prodoru, sudija Bikić pokazao je da se igra nastavi.

Kada je mirisalo na remi, u petom minutu nadoknade do tada sigurni golman OFK Žarkova Jevrić je pogrešio i izgubio loptu van šesnaesterca. Poklon je prihvatio usamljeni rezervista Ristovski i sa 25 metara pogodio praznu mrežu, za radost gostiju u Makiškoj šumi.

Nastavak crne serije: Despot Obrenović, foto lična arhiva OFK Žarkova

OFK ŽARKOVO - OFK BAČKA 0:1 (0:0)

STRELAC: Ristovski u 90+5. minutu. STADION: OFK Žarkova. GLEDALACA: 150. SUDIJA: Nikola Bikić (Zrenjanin). POMOĆNICI: Njegoš Tubić (Kragujevac) i Željko Đurić (Ub). ŽUTI KARTONI: Ignjatović, trener Nikolić (OFK Žarkovo), Karišić, Milojević, Mandić (OFK Bačka).

OFK ŽARKOVO: Jevrić, Obrenović, Obradov, Delević, Ignjatović, I. Jovanović (od 46. Milić), Nikolić, (od 66. Stojanović) S. Jovanović (od 62. Mićić), Čarapić (od 46. Manić), Gojkov, Dostanić.

OFK BAČKA: Milojević, Milenković (od 79. Ristovski), Petrić, Košanin, Mijatović, Kostić, Todorović (od 88. Njamculović), Karišić (od 69. Džodan), Keča (od 88. Tanasić), Mandić, Marković (od 79. Bogdanović).