Zona "Morava" : Mladost (O) - Bane 1:3
22.08.2010 A.DaiÅ”ević

Mladost iz Oplanića je pre par dana, odlukom IO FS Regiona Zapadne Srbije, zadržala status zonaša i premijeru u ovoj sezoni imal protiv Bana iz Raške. U ne posebno kvalitetnoj utakmici gosti su bili bolji i zasluženo slavili pobedu,a popularni „peskari“, iako po imenima imaju bolji tim nego lane, moraće značajno da poprave igru ako misle da izbore opstanak u ovom rangu takmičenja. Bane je poveo posle kornera i odličnog skoka Andrića koji je glavom matirao iskusnog Ponorca. Radost Oplanićanima doneo je Markićević takođe posle prekida i odličnog udarca glavom. Kada se činilo da će se na odmor otići sa rezultatom 1:1 na scenu je stupio Lopatnić i sa 17 metara, iz slobodnog udraca, pogodio sami donji levi ugao nemoćnog vratara domaćih.

U nastavku trener Mladosti Parađanin dao je šansu Otaševiću i Bižiću, ali je bivši fudbaler Sloge Mišo Otašević je za Riplija dobio dva žuta kartona za deset minuta i morao van terena. To je u mnogome olakšalo posao gostima koji su u poslednjim sekundama meča preko mladog Komljenovića postigli gol za prvu trojku ove sezone i konačnih 1:3.

Stadion: U Oplanićima.  Gledalaca: 300.  Sudija: Pavle Ilić (Kragujevac) .  Strelci: Markićević u 31. minutu za Mladost, a Andrić u 21., Lopatnić u 42. i Komljenović u 90. minutu za Bane.  Žuti kartoni: S. Marković, D. Gračanac i Otašević (Mladost), Jovanović, Andrić, Ćurlija, Lopatnić (Bane).  Crveni karton: Otašević (Mladost) u 55.minutu. Igrač utakmice: Stefan Andrić (Bane).