SL Benfica
SL Benfica
Martinez predvodio Inter ka finalu Lige Evrope
17.08.2020 sportdc.net

Fudbaleri Intera deklasirali su ekipu Šahtjora sa 5:0 u polufinalu Lige Evrope u Kelnu i tako se plasirali u finale.

Od početka Italijani su napadali, a do prvog gola su stigli nakon lošeg izbačene lopte Pjatova. Barela je oduzeo loptu i ubacio, a tamo je Martinez sjajnim udarcem glavom poslao loptu u mrežu u 19. minutu.  Do kraja poluvremena Barela je imao jednu priliku, a za protivnika najbolju šansu nije iskoristio Markos Antonio, kada je poslao loptu preko gola.

Ukrajinci su najveću šansu imali u 62. minutu kada je Moraeš šutirao, no Handanović je odbranio i tu je početak kraja. Već u sledećem napadu poslije kornera, D'Ambrosio je bio najviši u skoku i povećao je na 2:0. Deset minuta kasnije Martinez je primio loptu u šesnaestercu i precizno je poslao pored Pjatova za 3:0. Da ovakva goleada neće proći bez Lukakua potvrdio je Belgijanac u 78. i 84. minutu za konačnih 5:0.

Veliko finale odigraće se u  petak od 21 sat u Kelnu, gdje će „Inter“ pokušati po četvrti, a „Sevilja“ po šesti put da osvoji trofej u drugom najjačem evropskom takmičenju.

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa League - Final stages Internazionale Shakhtar Donetsk