Meševo novi član Srpske lige "Istok"

Fudbaleri Meševa slave istorijski plasman u srpsku ligu - foto: Žarko Arsić/facebook

U meču odluke igrači Meševa su boljom igrom zasluženo pobedili ekipu Morave 1918 iz Ćuprije i ostvarili istorijski plasman u srpsku ligu. Od početka je domaćin krenuo sa opsadom gola gostiju i u 13. minutu šansu je imao Novaković, ali golman gostiju odlično interveniše. Gosti su ostali sa igračem manje u 24. minutu posle pogubnog starta Milana Todorovića, a sudija Manojlović ga opravdano isključuje pokazavši mu direktan crveni karton. Imao je Ristić šansu u 33. minutu ali je šutirao preko gola. Prvi put gosti su zapretili tek u 42. minutu kada najbolji igrač gostiju Dželatović šutira, a golman domaćih Obradović u nameri da uhvati loptu ispušta je i ona odlazi u aut. Nakon izvedenog auta, ponovo loptu na kratko izbijaju domaći, koja nakon toga stiže do Dželatovića koji postiže gol za 0:1 igrao se 43. minutu.

U drugom delu igre gosti su se povukli u nameri da odbrane rezultat a domaćin je krenuo silovito ka golu gostiju i u 52. minutu Radosavljević poravnava rezultat na 1:1. Nakon toga igralo se otvoreno na obe strane sve do 70. minuta kada posle jednog faula loptu uzima Pendo i prelepim šutom preokreće rezultat na 2:1. Do kraja meča domaćin je uvećao prednost preko Nikolića u 72. minutu i Živića u 80. minutu za veliko slavlje domaćih i plasman u viši rang takmičenja.

Meševo - Morava 1918 4:1

Meševo - Stadion Meševa. Gledalaca: 1000. Sudija: Dalibor Manojlović 8 (Knjaževac). Strelci: Radosavljević 52, Pendo 71, Nikolić 72, Živić 80. za Meševo, Dželatović u 43. minutu za Moravu. Crveni kartoni: Todorović u 25. i Marković u 90. minutu (Morava 1918). Igrač utakmice: Pendo (Meševo).

Meševo: Obradović 7,5, Nikolić 8, Zdravković 7,5 Ristić 8, Đokić 7 ( Pendo 8,5) Novaković 7,5 (Tomić 7), Živić 8, Majdevac 8 (Smiljković 7), Dašić 7,5, Savić 7,5, Radosavljević 7,5.

Morava1918: Dinić 7, V.Đjurić 7(Jevremović 6,5), Ni.Todorović 5, Ristić 7, Milo.Todorović 7,5, (Ćosić 6,5), Lazić 6 (Miloradović -), S.Đurić 6 (Đorđević -) Mitaković 7, Dželatović 8, D.Đurić 7, Manojlović 7 (Marković-).