Prolećni prvenac Sloge

Nakon 6 mečeva bez pobede (računajući i pripremne utakmice) fudbaleri Sloge ostvarili su prvi trijumf ovog proleća, posto su (u okviru 17.kola Međuopštinske lige Aranđelovac-Topola) savladali ekipu Plaskovca rezultatom 2:1.

Zagoričani su dobro otvorili meč,postigavši gol već u 5. minutu. V.Petrović je izveo korner,a Gajić iz peterca na drugoj stativi savladao golmana Jovanovića. Šanse da udvostruče prednost domaći su imali u 8.minutu (V.Petrović sa 15 metara), 12. minutu (Č.Petrović sa 10 metara) i 23. minutu (M.Jelesijević sa 7-8 metara),ali je Jovanović sva tri puta dobro intervenisao. Priliku da dođu do izjednačenja gosti su imali preko I.Simića u 32. i 38. minutu, koji je sa 5 metara šutirao, a golman domaćih  N.Jelesijević u oba navrata iz duela izašao kao pobednik. Da domaći  na odmor odu sa dva gola prednosti pobrinuo se M.Jelesijević,iskoristivši sjajnu asistenciju V.Petrovića i rutinski sa 10-ak metara savladao gostujućeg golmana.

Drugo poluvreme počelo prilikama domaćih. Udarci M.Jelesijevića  10-ak metara iskosa sa desne strane i Č.Petrovića sa udaljenosti oko 15 metara završili su u rukama golmana Jovanovića. Kazna za promašaje stigla je u 65. minutu. Janković je sa 10-ak metara savladao Jelesijevića. Domaći su do gola mogli u 73. minutu, ali je V.Petrović iz "slobodnjaka"  20-ak metara iskosa sa desne strane pogodio prečku.

Sloga (Zagorica) - Plaskovac 2:1

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 80. Delegat:Ivan Gavrilović (Ovsište). Sudija:Đorđe Stevanović (Vinča), pomoćnici:Đorđe Miljojković (Natalinci) i Bogdan Ljubić (Aranđelovac). Strelci:Gajić u 5.minutu  i M.Jelesijević i 45.minutu za Slogu, a Janković u 65.minutu za Plaskovac. Žuti kartoni:V.Petrović, Jovanović, Gajić, N.Jelesijević, Ivanović, M.Jelesijević (Sloga), Radovanović (Plaskovac).

Sloga: N.Jelesijević, Miloš Stevanović, Gajić, Vesić, Milan Stevanović, Lekić (od 68. Ivanović), J.Petrović (od 87. Milić), Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević.

Plaskovac: Jovanović, Milivojević, Radovanović, B.Simić (S.Vasiljević), Urošević, Vujović, M.Vasiljević, Nikolić, I.Simić, Đorđević, Janković.