SLI: Car Konstantin - Topličanin 3:2
02.11.2008 Marija Kostić

U prvoj polovini prvog poluvremena loša igra fudbalera oba tima. Prvu priliku u 34.minutu imali su domaći fudbaleri,ali je lopta, posle slobodnog udarca završila preko gola. Imale su Nišlije još jednu šansu u 37.minutu posle skraćenog kornera. Malo je hvalilo da fudbaleri Topličanina pošalju loptu u svoj gol u 39.minutu, ali se srećom golman Dejan Savić našao na pravom mestu. Prokupčani su prvi šut na gol uputili tek u 40.minutu, bio je to Mijalković ali njegov šut je bio lak plen za domaćeg golmana. A onda kada se očekivao sudijski zvižduk koji bi označio kraj prvog dela susreta, korner za goste, izvodi ga Vladimir Jovanović, u šesnaestercu je odlično reagovao Dragan Krstić i glavom je loptu poslao u gol domaćih.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Nišlije su poravnale rezultat, gol sličan onome koji su postigli Prokupčani. Pet minuta kasnije preokret u korist domaćina, slobodan udarac, neko je u šesnaestercu zakačio loptu i postigao je gol. U 62.minutu greška gostujuće odbrane, igrač Car Konstantina se našao u stopostotnoj prilici, i šta je drugo mogao Miodrag Krstić nego da gol spreči tako što će faulirati tog igrača, i dosuđen je jedanaesterac, međutim golman Savić se opet dobro pokazao i odbranio je veoma dobar šut. Ipak su domaći stigli do trećeg gola, ponovo posle greške odbrane. Gosti su uspeli da smanje razliku na 3:2, zahvaljujući kapitenu Aleksandru D.Joviću, koji postiže gol iz slobodnog udarca. Pri kraju utakmice došlo je do gužve u šesnestercu Topličanina, i rezultat toga je crveni karton za A.D.Jovića i drugi žuti karton za jednog od igrača Car Konstantina.
Sve u svemu veoma loše izdanje Prokupčkih fudbalera.

Car Konstantin-Topličanin 3:2

Niš. Stadion na Bubnju. Gledalaca:300. Sudija:Filipović (Jagodina)
Strelci: 0:1 D.Krstić u 45, 1:1 u 47, 2:1 u 52, 3:1 u 75 i 3:2 A.D.Jović u 87.minutu.
Žuti kartoni: Mijalković, M.Krstić.
Crveni karton: A.D.Jović u 90.minutu.

Sastav: Savić, M.Krstić, Pantić, D.Krstić, A.D.Jović, Mijalković, Cenić, Jovanović, A.M.Jović (Kostić), A.D.Stanković (Veljković), Ničić(Rajković).